Geçtiğimiz yıl Harvey Weinstein’ın taciz olayının çıkmasının ardından tüm Hollywood camiasında zelzele olmuştu. Birbiri arkasına gelen önemli isimlerin vakti zamanında yaptığı her taciz olayı ortaya çıkmış ve etraf hallaç pamuğuna dönmüştü. Kevin Specay’den tutun Morgan Freeman’a kadar pek çok oyuncunun kirli çamaşırları gün yüzüne çıktı!

Geçtiğimiz günlerde CNN’de bir programa katılan 80 yaşındaki ünlü aktör Morgan Freeman, kurucu ortağı olduğu bağımsız sinema yapım şirketi Revelations Entertainment’ta ve film setlerinde gerçekleştiği iddia edilen cinsel taciz olaylarıyla ilgili konuştu.

Morgan Freeman ‘Huzursuz olan ve saygısızlığa maruz kaldığını hisseden herkesten özür dilerim’

Oscar’lı aktör Morgan Freeman, “Beni tanıyan ya da benimle çalışan herkes, kasten rahatsızlık veren ya da bilerek kimseyi huzursuz eden kimse olmadığımı bilir, huzursuz olan ya da saygısızlığa maruz kaldığını hisseden herkesten özür dilerim. Benim asla böyle bir niyetim olmadı” açıklamasını yaptı.

İddialara göre film setinde çalışan 16 kadın Morgan Freeman tarafından taciz edilmiş. CNN muhabirlerine konuşan kadınlardan sekizi taciz yada uygunsuz davranışa maruz kaldığını bizzat söyledi. Freeman’ın bedenleri hakkında sık sık yorum yaptığını ve yakışıksız bakışlara maruz kaldıklarını iddia ettiler.