Ana vatanı Brezilya’nın rahat tavrından ve duyularından ilham alan ödüllü mücevher tasarımcısı Fernando Jorge, 80’e yakın tasarımıyla 20-24 Mart tarihleri arasında Midnight Express’te mücevher severlerle bir araya gelecek.

Fernando Jorge:

Sao Paulo’da eğitimini tamamlayan Fernando Jorge, Londra’ya taşınarak Central Saint Martins’de Mücevher Tasarımı master’ı yapmadan önce bir çok Brezilyalı mücevher markasının kilit pozisyonlarında çalıştı. İlk koleksiyonunu 2010 yılında koleksiyonerlerle buluşturan tasarımcı, elde ettiği başarının ardından markasını Londra’da kurdu. Jorge’nin duyuları uyandıran enerji ve hareket yüklü tasarımlarının estetiği, Brezilya kökenli. Yerel değerli taşlar ve minerallerle imzası haline gelen eşsiz kesimler ve narin altın zincir tasarımları bir araya getiren Jorge, mükemmel bir heykeltıraş zanaatkarlığında modern ve zarif mücevher koleksiyonlarını mücevher tutkunlarıyla buluşturuyor.

Başarılar:

Elde ettiği başarılarla uluslararası arenada gelecek vaad eden genç mücevher tasarımcıları arasında yer alan Fernando Jorge, Couture Jewelry Show ‘2017 Best in Colored Gemstones & Best in Diamonds; British Fashion Council ‘Best Emerging Accessories Designer 2015’ ödüllerinin yanı sıra Business of Fashion’ın 2014 ve 2015 yıllarında Uluslararası Moda Dünyasına Yön Veren İlk 500 Kişi listesinde de yer aldı.

Tarihler:

Fernando Jorge’nin 80’e yakın tasarımı, 20-24 Mart 2018 tarihleri arasında Bebek’te bulunan Midnight Express’te görülebilir.