Özellikle son yıllarda kombinlerimizin tamamlayıcı ve olmazsa olmazı hiç kuşkusuz güneş gözlükleri. Söz konusu yeni seçilecek en iyi ve en trend güneş gözlüğü olunca dikkate alınması gereken çok şey var. Güneşli günleri 2022 yılının trend bir güneş gözlüğü ile karşılamak istiyorsanız sezonun yeni ve dikkat çeken modellerine göz atma zamanı.

Dünyayı sizin gördüğünüz gibi ifade etmek için tasarlanmış Ray-Ban, yeni sezon koleksiyonunda zamanın, trendlerin ve klişelerin ötesine geçiyor. Orijinal Ray-Ban kahramanlarından Aviator yeni sezonda yeniden karşımıza çıkıyor ama bir farkla. Pilot model bu kez ışınları yenen Chromance lens seçenekleriyle de farkını ortaya koyuyor.

Ray-Ban arşivlerinden yeni sezona alışılmışın dışında bir tarz ile merhaba diyen bir diğer model ise Julie. 80’lerin ikonik tarzını yansıtan model oldukça havalı bir görünüm için ideal.


Yazın gelişine uyum sağlayan bir diğer dikkat çekici model ise yeni geometrik şekli ile The Elliott. Ray-Ban The Leonard ailesinin modern ruhunu yansıtan model yumuşak açıları, ince çizgileri ve yeni renkleriyle uzun yıllar favoriniz olmaya aday.

Burberry’nin yeni sezon güneş gözlüğü koleksiyonunda modern stillerle tasarlanan büyük boyutlu modeller ön plana çıkıyor. BE4364 modeli biyo bazlı lenslerle, biyo-asetat malzemeden işlenmiş kare çerçevesi ise Burberry ekose deseni ile dikkat çekiyor.

Feminenlik ve maskülenlik anlatılarıyla kimlik konseptini keşfeden koleksiyonun bir diğer özgün modeli ise Burberry’nin Olympia çantasından ilham alınarak paladyum kaplama detaylarına sahip, asetat malzemeden işlenmiş, cüretkâr bir kedi gözü çerçeve. Dikkatleri üzerine çekmek isteyenlerin tercihi!

Jennifer Lopez ve David Gandy’nin başrolde olduğu Dolce&Gabbana Gözlük koleksiyonu hiç kuşkusuz sezonun en dikkat çeken koleksiyonlarından biri! Yeni koleksiyona fütüristtik ve dinamik bir dokunuş kazandıran orijinal siyah enjeksiyon maske tasarımı ise sezonun en iddialı ve ses getirecek tasarımlarının başında geliyor.

Dolce&Gabbana’nın yeni sezon koleksiyonu için yeniden tasarlanan kedi gözü silüet ise klasik güzellikten vazgeçmeyenlerin favorisi olacak. İnce sapları, altın metal ikonik DG Crossed monogramı ile süslenen bu model zarif ve büyük boyutlu çerçeve sevenler için tasarlanmış.

Yaşanan hayatı gözler ve moda aracılığıyla yansıtmak için her zaman hazır olan Persol bu sezonda da koleksiyonda yer alan modelleriyle özgün tarzını ortaya koyuyor. Koleksiyonun en favori modellerinin başında ise gerek tasarımı gerekse renk seçenekleriyle 0PO3292 geliyor. Daima beklenmedik bir açı arayan bu cesur, ilhamını arşivden alan kare modelin düz gelen kaş kısmı ve vurgulanmış anahtar deliği köprüsü, Dr. Woo’nun özgün sanatının terziliğini tanımlıyor.

Olağanüstü işçiliği ve hassas tasarım özellikleriyle Persol’ün özel vintage dokularını hissettiren bir diğer model ise PO3264S. Bu panthos güneş gözlüğü, ince ikili köprüyü altta ince metal köprülü asetat çerçeveyle birleştirerek çağdaş tasarım etkilerini benimseyen sofistike bir yapıya sahip. Persol tutkunlarının aradığı efsane!


Prada Symbole koleksiyonunun yeni stili, büyük boy bir tasarım ve cesur hacimleri ile yeni sezonda yeniden karşımıza çıkıyor. Geometrik detaylar, Prada’nın geleneksel üçgen logosunun kontrast renklerde ikonografik bir yorumuyla kişiselleştirilen modelin saplarında canlı Havana nüansları tasarımı eşsiz bir biçimde tamamlıyor.

Prada Symbole koleksiyonun dikkat çeken bir diğer modeli ise Prada SPR15Y. Kızıl Kaplumbağa Deseni, Kaplumbağa Deseni ve Siyah versiyonlarıyla koleksiyonda yerini alan bu tasarım koleksiyonun stilistik unsurlarını göz alıcı bir dokunuşla yeniden ele alıyor. Bu sene Prada koleksiyonu oldukça iddialı. Geçtiğimiz yıllarda sıklıkla görmeye alıştığımız Prada bu sezon da yeni modelleri ile sıkça karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Hailey Bieber X Vogue Eyewear

                                                             

 

Sezonun en görkemli iş birliklerinden bir diğeri ise Vogue Eyewear’ın göz alıcı yeni marka elçisi ve kreatif ortağı olan moda perisi, model Hailey Bieber ile hazırladığı göz kamaştırıcı koleksiyon. Tarzınızda yeni bir sayfa açmaya hazırlananlar için tasarlanan koleksiyonda 4 farklı model yer alıyor. Hailey Bieber X Vogue Eyewear koleksiyonundaki her bir çerçevenin sapında ise markanın imzası olan özel bir logo yer alıyor. Ayrıca gözlüğünüzü stil sahibi bir şekilde dilediğiniz yere götürebilmeniz için her modelle birlikte trendlere uygun, özel üretim bir taşıma kılıfı veriliyor.