Uluslararası Elle Güzellik Ödülleri’nde “En iyi nemlendiren vücut ürünü” ödülüne layık görülen L’Occitane Shea Butter Ultra Rich Body Cream, Shea yağının zengin geçmişini ve parlak geleceğini yansıtıyor.

Yüzyıllar boyunca Burkina Faso’da ağır koşullarla mücadele etmek için doğal Shea ağacının somununun yağını kullanan kadınlar, zamanla yağın yatıştırıcı, yaşlanma karşıtı ve iyileştirici tedavi gücünü keşfettiler. Shea, uzun yıllardır L’Occitane ile tüm dünyada kadınlar ve erkeklere ulaşıyor.

Belirgin cilt yenilenmesi

Geçtiğimiz yıllarda bilim adamlarının yaptığı en kayda değer çalışmada, 30 katılımcıya günlük nemlendirici olarak Shea yağı kullandırılmış, birkaç hafta içinde, çoğu katılımcının donuk, grimsi ten rengi ortadan kaybolmuş ve daha pürüzsüz, daha temiz bir cilt ortaya çıkmıştı. Uzun süreli güneş maruziyetinin neden olduğu kırışıklıklar bile çalışmanın katılımcılarının yarısı için gözle görülür şekilde azalmıştı. Shea’nın kolajen sentezini yeniden aktive etme konusundaki eşsiz yeteneği nedeniyle çalışmanın sonucunda tüm katılımcılarda belirgin cilt yenilenmesi gerçekleşmişti.

SHEA VÜCUT BAKIMI

ULTRA LIGHT BODY CREAM 200ml

Daha evvel deneyimlemediğiniz bir nemlendirme sağlar.L’OCCITANE Shea yağını köpürterek ciltte hızla eriyen hafif bir formül yaratarak, böylece ciltte kalıcı yumuşak bir bitiş sağlanır.Bu yenilikçi doku yaratılırken gıda sektöründen ilham alınmıştır, köpüksü besleyici ancak ince bir dokusu vardır.
Fiyatı; 164 TL

ULTRA RICH BODY CREAM

Yüzde 25 Shea yağı içerir, 72 saate cildi nemli tutma özelliğine sahiptir ve ciltteki kuruluğa karşı savaşır.Kayısı yağı ve doğal özler ile(tatlı badem, keten tohumu, hatmi ve bal) zenginleştirilmiştir, cildi rahatlatır ve pürüzsüzleştirir ve yağlı bir hissıyat bırakmaz.
Fiyat:
200 ml – 180 TL
100 ml – 124 TL

SHEA FABULOUS OIL

Yeni ambalajı ile dikkat çeken Shea Fabulous Oil… Ambalajındaki sepet deseni Shea yağının hikayesinden ilham alır, bu güzelleştirici yağın modern yansımasıdır. Shea yağının besleyici gücü bu satenimsi formül ile cildinizdeki kuruluğu gidermek için savaşır.
Fiyat; 144 TL

SHEA SHOWER OIL

Lipitler bakımından zengin Shea yağı içerir, nazikçe cildinizi temizler.Besleyici yapısı kuru ciltleri pürüzsüzleştirirken aynı zamanda besleyici ve koruyucu bir etki yaratır. Gerginlik hissini azaltır ve cildi daha nemli ve dolgun hissettirirken nazikçe kokulandırır.
Fiyat; 95 TL

RICH LOTION

Pompalı başlığı sayesinde kolayca uygulanır. Yüzde 15 Shea Yağı içeren bu vücut losyonu içersinde bulunan nergis sayesinde çok kuru ciltlerdeki gerginliği alır. Yeni ambalajı Burkina Faso’lu kadınların Shea fındığı toplarken kullandıkları sepetlerden ilham alır.
Fiyat;128 TL