Levi’s® ve New Balance markalarının birçok ortak noktası var. Her ikisi de 20. yüzyılın başlarında kurulan tarihi mirasa sahip Amerikan markaları. Her iki marka da bir soruna çözüm bulmak için kurulmuş; New Balance ayakkabı tabanlarıyla, Levi’s® ise dayanıklı tulumlarıyla. Ve her ikisinin de adında 500 geçen ikonik ürünleri var, New Balance 574 sneaker’ları ve Levi’s® 501 jean’leri. Bu yüzden, bu iki büyük Amerikan markasının sonunda bir iş birliği için bir araya gelmesi çok mantıklıydı.

İlkbahar/Yaz 2020 için, Levi’s® ve New Balance özel üretim olan Levi’s® x New Balance 1300 sneaker’ı yaratmak için güçlerini birleştirdi. Bu yıl 35. yıldönümünü kutlayan geleneksel NB 1300 siluetine atıfta bulunan ayakkabı, Levi’s®’ın sınırlı stoğu olan White Oak XX52 denim’leriyle süet renkli yamalar kullanılarak oluşturuldu. 2017 yılının sonunda kapılarını kapatan White Oak Mill, ABD’de Selvedge kumaş üreten son fabrikalardan biriydi. New Balance 1300, New Balance’ın sahibi olduğu ve işlettiği New England’da yer alan beş üretim tesisinden biri olan Skowhegan, Maine’de üretiliyor. Bu ikilinin yaptığı birliktelik, Levi’s® x New Balance 1300’ü olmazsa olmaz otantik bir Amerikan spor ayakkabısı yapıyor.

“Hem Levi’s®, hem de New Balance, kalitesi, pratikliği ve klasik tasarımlarıyla ünlü olduğu için sıklıkla birlikte giyilir ve bilinir. ”diyor Jonatanhan Cheung – Levi’s Tasarım İnovasyon Kıdemli Başkan Yardımcısı. “1300, New Balance’ın kült favorisinin, Amerika’nın nadir ve sınırlı kaynağı olan denim kumaşları kullanılarak yeniden hayata getirilmesi. Bu mükemmel otantiklik, ‘dad style’ ve 80’ler retro fırtınası yaratıyor.”.

Diğer ayrıntılar ise turuncu köşe aksanlarını, sol ayakta Levi’s® orange tab’i, ayakkabı dilinde White Oak dokuma etiketini ve ayrıca New Balance grafikleriyle Levi’s® arşivlerinden esinlenilen “Levi’s® for feet” logolu özel bir hashtag’i içeriyor. Ayrıca, Levi’s® x New Balance spor ayakkabılar özel üretim Levi’s® for feet ve New Balance turuncu ve ten rengi koleksiyoner kutusunda geliyor. New Balance ile iş birliği devam edecek olsa da, Levi’s® x New Balance 1300 sınırlı sayıda piyasaya sunulacak. Bu da onları sezonun en istenen spor ayakkabısı olma garantisi veriyor.

New Balance İş Birliği Müdürü Joe Grondin, “Aynı kalite ve işçilik değerlerini paylaşan iki ikonik Amerikan markasını bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Levi’s® orange tab etiketini kullanan ilk ayakkabı markasıyız ve marka hayranlarına benzersiz bir ürün hikayesi ile hayata geçirilen bir moda silueti sunuyoruz.”.