Geçen sezon Levi’s®, jean pantolonların konfor, hareketlilik ve form tutuşunu en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış esnek bir kumaş teknolojisi olan Levi’s® Flex’i tanıttı. Üst seviyede esneklik ve performans sağlayan bu teknoloji, BMX Freestyle sporcularının bile ilgisini çekti, öyle ki ’leri nihai teste tabi tuttular! Paçalara doğru daralan kesimlerle en yüksek atlayışları gerçekleştiren sporcular, yüksek performanslı gündelik giyim söz konusu olduğunda Levi’s® Flex’in rakip tanımadığını gösterdiler.

Sonbahar/Kış 2020 sezonunda ise Levi’s® Flex, müşterilerinin sevdiği kesimini korurken ekstra yumuşaklık ve esneklik için sürdürülebilir malzemeler ekleyerek güncellediği Eco Performance’ı lanse ediyor.

Levi’s® Flex Eco Performance, sürdürülebilir bir şekilde hasat edilmiş ağaçlardan yapılmış, son derece yumuşak bir elyaf olan sürdürülebilir yumuşak kumaş Tencel™ Lyocell’den üretildi. Pürüzsüz bir yüzeyi ve inanılmaz derecede emici ve nefes alabilen bir yapısı bulunan Tencel™, tam da bu nedenle ipek gibi yumuşak, keten kadar serindir. Esnekliğinin yanında, yırtılmaya karşı da epey dayanıklıdır.