Biz kadınlar konu makyaj olunca şöyle bir dururuz! Günlük makyajı çoğumuz biraz hafif tutarız, abartmamaya özen gösteririz. Fakat gece makyajı denilince biraz daha göz alıcı olsun da isteriz hani!

Kusursuz gece makyajı nasıl yapılır?

Ama hem göz doldurucu ama aynı zamanda mimiklerimizi kaybettirmeyecek doğal bir makyaj yapmak da önemli. Peki hem doğallığınla hem de makyajınla geceye iz bırakacak bir makyaj nasıl yapılır? Hadi sana kusursuz bir gece makyajı için biraz yardımcı olacak tüyolar verelim 🙂

İşte yapman gerekenler!

Öncelikle temiz bir cilde sahip olmalısın. Makyaj yapmadan önce cildini güzelce temizle ve nemlendirici bir kremle nemlendir.

Daha sonra yüzüne uygun bir fondöten seç ye fondöten süngeriyle güzelce yüzüne yedir. Cildine uygun doğru fondöteni seçmen çok önemli.

Fondötenin ardından yüzünün parlamaması için iyi bir sıkı pudraya ihtiyacın var. Yüzünü eşit bir şekilde pudrala.

Sıra aydınlatıcıda. Elmacık kemiklerinin üstüne ve göz pınarlarına, çene üstüne, kaş altına, burun üstüne ve dudak üstüne hafif aydınlatıcı uygulaması yap. Böylelikle daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip görüneceksin.

Şimdi de sıra allık seçiminde. Allık seçiminde biraz daha hafife kaçmalısın. Ve dudaklarına uygulayacağın rujla yakın tonlara bir allık tercih etmelisin. Fazla kaçırırsan yüzün çok renkli olabilir ve makyajının bütün güzelliğini bozabilirsin. Çünkü allık yüz hatlarını ortaya çıkaracak temel uygulamalardan en önemlisi.

Dudaklarına uygulayacağın rujun rengi öncelikle ten rengin ve allığının tonuyla uygun olmalı. Biz dudaklarda da hafiflikten yanayız. Allığına uygun bir ruj seç ve sür.

Makyajının en önemli aşamasında ise gözlerin var. Gözlerinin daha vurucu olması lazım. Bu yüzden göz makyajın biraz daha yoğun olabilir. Öncelikle hangi tonlarda bir renk kullanacağına karar ver ve o rengin tonlarıyla buğulu bir makyaj yap. Sonrasında ise göz yapına uygun bir şekilde kusursuz bir eyeliner çek.

Ve gece makyajının olmazsa olmazı son aşamaya geldik! Takma kirpikler! Mekan ışıklarında ve gece bile gözlerin anlamlı bakmak, çektireceğin fotoğraflarda gözlerinin dolu dolu çıkmasını istiyorsan takma kirpiklerinle son vuruşu yap! Tabii taktığın kirpiklerine bolca rimel sürmeyi de unutma ve son vuruşu gözlerinle yap! Biz tekli olan takma kirpiklerin takılmasından yanayız. Çünkü daha doğal bir görünüm sağlıyor.

Ve geceye hazırsın!