Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin en önemli tarihi yapılarından biri olan Grand Pera’da yer alan Türkiye’nin ilk ve tek sokak sahnesi Performans Sokağı’nda 15 Eylül Cumartesi akşamı efsanevi müzik grubu Kurtalan Ekspres ve genç şarkıcı Emir Can İğrek sahne alıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek sokak sahnesi Grand Pera Performans Sokağı, 15 Eylül Cumartesi akşamı efsanevi Anadolu rock grubu Kurtalan Ekspres ile son dönemin parlayan yıldızı Emir Can İğrek’i ağırlıyor. Beyoğlu’nun büyülü atmosferinde gerçekleşecek konserde önce Emir Can İğrek, ardından da Kurtalan Ekspres sahne alacak.

Türkiye’nin ilk rock gruplarından biri olan Kurtalan Ekspres, 1972 yılında Barış Manço tarafından kuruldu. İsmini Haydarpaşa – Kurtalan hattında çalışan Kurtalan Ekspresi’nden alan grup, Manço’nun vefatının ardından Cem Karaca ile çalışmaya başladı. Grup, 2011 yılında Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu gibi sanatçıları anmak adına Teoman, Feridun Düzağaç, Özlem Tekin, Ogün Sanlısoy, Fuat Güner, Nev, Hayko Cepkin, Bülent Ortaçgil, Emre Aydın, Erkan Oğur gibi önemli isimlerin yer aldığı “Göğe Selam” adlı albümü çıkardı.

Genç besteci, söz yazarı ve vokalist Emir Can İğrek, müzik yolculuğuna Tekirdağ’da başladı. Nazım Hikmet Akademisinde şan ve solfej eğitimi aldıktan sonra Nazım Hikmet Akademi Korosu‘nda 4 yıl koristlik yapan genç şarkıcı, BİP Akustik adlı programda bestelerini ve sesini dinleyenlere duyurma imkanı yakaladı. Besteleri Ferhat Göçer, Funda Arar gibi ünlü isimler tarafından seslendirilen Emir Can İğrek’in “Beyaz”, “Gönül Davası” ve “Aç Bağrını” adlı tekli çalışmaları bulunuyor.

15 Eylül akşamı saat 22.45’te başlayacak konserin biletlerine Grand Pera gişelerden ve Biletix’ten ulaşabilirsiniz.