Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Figen Aktosun’un İlkbahar’a özel hazırladığı kür önerilerini şimdiden denemeye ne dersiniz?

Cilt için kür tarifi..

1 çorba kaşığı yeşil çay (yeşil çayı rondodan geçirin),
1 çay kaşığı limon suyu,
3 çay kaşığı bal,
1 çay kaşığı karbonat.


Bu malzemeleri bir kapta karıştırın. Ardından yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu kürü haftada bir uygulayabilirsiniz. Hemen ilk uygulamadan sonra bile cildinizin daha yumuşak, parlak, dingin ve sakin bir hal aldığını hissedeceksiniz.

Saçlar için kür tarifi…

1 çorba kaşığı zeytinyağı,
1 çorba kaşığı susam yağı,
1 çay kaşığı Hint yağı,
1 çorba kaşığı badem yağı,
1 çorba kaşığı lavanta yağı.

Malzemeleri bir kapta karıştırın. Dört günde bir saç derisine friksiyon yaparak kürü uygulayın. En az 2 saat beklettikten sonra yıkayın. Bu kür, kan dolaşımınızı hızlandırıp saç dibinizi enfeksiyonlardan temizleyecektir. Potasyum ve kalsiyum kaynağı bakımından zengin olan güzel kokulu bu karışım, saçlarınızın sağlıklı uzamasına da yardımcı olacaktır.

Lifting kreminizi evde yapabilirsiniz!

Siyah üzüm çekirdeğini pudra haline gelinceye kadar havanda dövün. İçerisine bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Rendelenmiş beyaz gül yapraklarını da karışıma ekleyin. Karışımı bir kutunun içinde, kapalı ve karanlık bir ortamda saklayın. 15 gün içerisinde iki yemek kaşığı nar çekirdeği yağı ilave edin ve ardından 4 gün daha bekleyin. Sonunda cildinizin daha genç görünmesini sağlayacak nemlendiriciniz kullanıma hazır!