Haftanın beklediğimiz zamanı geldi! Hafta sonu!

Sevgili okuyucular, hafta sonunda ne yapsak diye kafanız yorulmasın. Size çok güzel önerilerimiz var. İsterseniz kahve molası vermek isterseniz de tatlının dibine vurmak için muhteşem yerler biliyoruz. İstanbul’un gözde mekanlarından, arada kalmış güzelliklere kadar hepinize hitap edebilecek önerilerimiz var.

Çukurcuma Cuma Cafe

Çukurcuma’nın saklı güzelliklerinden biriyle tanışmaya hazırlanın. Taksim’in arka sokaklarında gezinmekten keyif alıyorsanız eğer bu mekanı seveceğinize eminiz. Tarihi dokusu, garsonların içten davranışlarıyla hafta sonunda rahat bir nefes alabilirsiniz. Yalnız buraya gitmek için biraz erken hareket etmeniz lazım, yoksa bahçesinde yer bulamazsınız.

Minoa Book Store

Nişantaşı’nın hafta sonu keşmekeşinden uzak durmak ama şehirden de uzaklaşmak istemiyorsanız, Minoa sizin için biçilmiş kaftan! Bir taraftan kitaplar, bir taraftan muhteşem lezzetler ve arkadan gelen nostaljik parçalar sizi alıp uzaklara götürmeye yeter.

Plethora Coffee

Kalamış’ın en gözde noktalarından birine konumlanmış Plethora, Anadolu Yakasının en popüler kahvecilerinden biri… Kalite kahve eşliğinde arkadaşlarınızla sohbet etmek ya da kitabınızı okumak istiyorsanız, burayı size öneririz. İstanbul’un kaosundan uzakta güzel vakit geçirmek için birebir.

Limonlu Bahçe

Yılların eskitemediği bir yer. Taksim’in o eski zamanlarının tadına varmak için daha iyi bir yer düşünemezdik. Hele ki bahçesinin büyüklüğü ve o bahçenin içerisinde kendinizi iyi hissetmeniz paha biçilemez diye düşünüyoruz.

Voi Cadde

Bağdat caddesinin arasında, Retro bir hava almak istiyorsanız, Voi’yi tercih edebilirsiniz. Farklı çayları, sağlıklı yemekleriyle her damak tadına hitap eden bir yer. Buraya giderseniz eğer “voi sürpriz” tatlısını yemenizi şiddetle tavsiye ederiz.