Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları

2016 yapımı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Filminde izleyiciler Depp’in Gellert Grindelwald olarak gördüler. Ve bu yıl da Depp, Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminde rolünü yeniden canlandırmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, Depp’ı filmde tutma kararı, eski eşi Amber Heard ile olan evliliğini çevreleyen iddiaların 2016’da manşetlerde yer almasını takiben tartışmalara neden oldu.
Depp’e gelen tepkilere rağmen filmin yönetmeni David Yates ve yazar ve senarist Rowling, oyuncu kadrosunu bozmamakta kararlılar.

Harry Potter yıldızı Radcliffe tartışmalar hakkında ilk kez konuştu

Radcliffe, “Bu benim için çok zor bir şey” dedi ve “Bana kariyerimde mükemmel bir başlangıç ve inanılmaz bir iş veren” yapımcıları desteklemek istediğini söyledi.
28 yaşındaki oyuncu şöyle devam etti: “İnsanların verdikleri tepkilere bakarak neden sinirli olduklarını görebiliyorum.”

Aralık 2017’de Rowling, takipçilerine, “Ben burada Grindelwald’ın oyuncu kadrosu meselesiyle ilgili neler yapabileceğimi söylüyorum” diye bir tweet gönderdi. Tweete ek olarakta, oyuncu kadrosu hakkında tartıştığı web sitesinin linkini koymuştu.

Johnny’nin filmlerde önemli bir karakter oynamasından gerçekten memnunuz

“Johnny Depp, Grindelwald rolünü üstlendiğinde bu rolde harika olacağını düşündüm. Bununla birlikte, küçük bir kısmını çekmeye başladığımız zamanlarda basında beni ve diğer herkesi derinden ilgilendiren hikayeler ortaya çıktı. Role Johnny Depp ile devam etmemize ilişkin Harry Potter fanlarının soruları ve kaygıları vardı. Harry Potter yönetmeni David Yates’in söylediği gibi, doğal olarak yeniden kadro seçme olasılığını düşündük.” Diye yazmıştı. Ve şöyle devam etti “Harry Potter ile büyümüş olan bu destekleyici topluluk, hayatımın en büyük kazançlarından biridir. Şahsen benim için, hayranlara bu konuda yeterli bir açıklama yapamama, sinir bozucu ve bazen de acı vericiydi.

Bununla birlikte, her ikisi de hayatlarını sürdürebilme isteğini dile getiren iki kişinin gizliliğini korumak için yürürlüğe konan anlaşmalara saygı gösterilmelidir. Durumlara ilişkin anlayışımıza dayanarak, film yapımcıları ve ben sadece orijinal kadroya sadık kalmak istiyoruz, aynı zamanda Johnny’nin filmlerde önemli bir karakter oynamasından gerçekten memnunuz.” Yazısına şöyle devam etti ” İlk iki senaryoyu yazmayı çok sevdim ve hayranların Grindelwald’ın Suçlarını izlemesini sabırsızlıkla bekliyorum. Başroldeki oyuncu seçimlerimizden memnun olmayanların olacağını kabul ediyorum. Kurmusal dünyada ve onun dışında, hepimizin doğru olduğuna inandığımız şeyi yapmalıyız.”

Warner Bros da Aralık ayında bir açıklama yaptı. “Elbette, Johnny Depp’in evliliğinin sonlarında ortaya çıkan haberlerden haberdardık. Durumlara ve bize sunulan bilgilere dayanarak, film yapımcılarıyla birlikte Johnny Depp ile bu ve gelecekteki filmlerde Grindelwald rolünde kalma kararını desteklemeye devam ediyoruz.”
Fantastik Canavarlar: Grindelwald Suçları 16 Kasım 2018’de gösterime girecek.