Kurumsal sektörde ki uzun yıllar deneyiminin ardından Melissima Güzellik Merkezini kuran Elif Karakışla’ya göre kadınlar her zaman estetik dokunuşlar yaptırıyor.

Women’s Style Türkiye: Kısaca kendinizden bahseder misiniz? Melissima isminin doğuşu nasıl oldu?
Elif Karakışla: Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Pamukbank ve Hürriyet Gazetesi’nde 10 yıllık şahane deneyimlerle dolu kurumsal kariyerimi takiben; kadınların kendilerine gösterdiği özene katkı olmayı hedefleyerek Melissima’yı kurdum. Şirketimiz 14 yılına ulaşmak üzere. Güzel kadın anlamına gelen belissima, rahmetli çok sevdiğim kayın pederimin önerisiyle kızımızın ismi Melis ile birleşti ve Melissima oldu. Marka ismimizin bende yeri çok ayrıdır bu sebeple.


W.S: Kadınların ilk tercihi her zaman bakımlarından yana oluyor. Kadınlar en çok hangi durumda bakım yaptırmayı tercih ediyorlar?
E.K: Kadınlar mutlu olduklarında bakım yaparlar, mutsuz olduklarında bakım yaparlar, gelecek hayalleri kurarken bakım yaparlar, hayatla ilgili endişe duyduklarında iç dünyalarına döner bakım yaparlar. Biz onların her an yanındayız bu sebeple.
W.S: Melissima ‘nın yanında motivasyon, başarı ve ikna etme gibi yazılarda yayımlıyorsunuz. Bu durum nasıl gelişti? Güzellik merkezinin yanında böylesine bir sayfa açmanın hikâyesini anlatır mısınız?
E.K: Access Consciousness kolaylaştırıcı düşünce yöntemi eğitmeniyim. Daha kolay, daha neşeli, daha ihtişamlı bir yaşam için sorular sormayı öğretiyorum insanlara. Sosyal medyanın gücünü de arkama alarak bir sorumluluk projesi gibi, insanların sadece takip ederek bile hayatlarının değişmesine tohum olmak istedim.
W.S: Şubeleşmeyi düşünüyor musunuz?
E.K: : Hiçbir zaman düşünmüyoruz. Her zaman mekânımızı, kadromuzu, işlem parkurumuzu büyüterek ilerledik. Türkiye’nin en güçlü whatsapp cilt analizi hattının sahibiyim. Onlarca şehre yüzlerce kargo çıkarıyoruz. Her bir şehirde varız aslında. Takipçilerimize bir telefon kadar yakınız. Şubeleşmenin risklerini, sosyal medyayı ve online hizmetlilerimizi güçlü kullanarak bertaraf ettik. Arzu ettiğimiz kitleye biz yine ulaştık bu süreçte. Her geçen gün büyüyoruz.
W.S: Kadın girişimcilerin en büyük destekçisi sizce kadınların kendisi mi oluyor?
E.K: Kesinlikle kadınların gücüne hayranım. Birbirimizi desteklediğimizde Dünya’nın çok daha güzelleştiğini görenlerden biriyim. O yüzden yürekten her sabah her akşam soruyorum: Birlikte neler mümkün?

Röportaj: Ecem Saral Duran