Bembeyaz dişlerle düğün gününüzde gülümsemek ister misiniz? Bembeyaz dişlerle bir ömür mutluluğa ‘evet’ demek isteyen gelin ve damat adayları için Diş Hekimi Umut Şimşek, inci gibi dişler ile gülümsemenin yöntemlerini anlatıyor.

Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde hemen hemen her yıl şahit olduğumuz bir döneme daha gireceğiz. İster konsept, ister kır, ister salon düğünü olsun yeni evlenecek çiftlerde, o özel günde “daha güzel” görünme telaşı da kaçınılmaz bir hal almaya başladı.

Daha güzel gülümsemek için alternatifler

Güzel görünmenin en önemli faktörlerinden biri olan dişler, ufak dokunuşlar ile büyük değişimlere uğrayabiliyor. Örneğin; bembeyaz gelinliğe, bembeyaz dişler ile ışıltı katmak için düğün öncesi ortalama 1 saatte dişler beyazlatılıyor. Bu sayede normal diş renginden 2-4 ton daha beyaz bir diş rengini yakalanıyor. Beyazlatma seçeneği dışında, düğün öncesi dönemi bir milat kabul ederek kalıcı bir görünüm yakalamak da mümkün. Dişlerin hem rengi hem şekli hem de dizilişlerine müdahalelerde bulunularak, ortalama 6-7 günlük süre içinde yaprak şeklinde lamina porselenlerle ya da zirkonyum kaplamayla bambaşka bir gülüş tasarlanabiliyor.

Sizin için bu süre uzun ise estetik dolgu malzemeleri kullanılarak, özellikle üst çenedeki ön dişlerinizin rengi, boyu ve şekli de değiştirilebilir. Yani porselen uygulamalara yakın sonuçlar elde edilebilir. Tabii bu yöntemlerin her birinin bir diğerine göre üstün olduğu ve eksik olduğu kısımları göz ardı etmemeli ve diş hekiminizle beklentilerinizi mutlaka konuşmalısınız. Diş hekiminize bilgi vererek; beğendiğiniz, o hayalini kurduğunuz diş şeklini, yüz-burun-dudak yapılarınıza göre kendi kendinize dizayn edebilirsiniz. Bunun için kendinize zaman ayırmalı, ne istediğinizi belirlemeli, bunu da sözlü gerekirse resimlerle desteklemeli ve diş hekiminize güvenmelisiniz.