Dr. C. Tuna İntimate Care Serisi manuka ve söğüt kabuğu özlü prebiyotik içeriği ile hafif kokusu sayesinde dış genital bölgede uzun süreli temizlik ve ferahlık sağlarken gün boyu taze hissetmeye yardımcı oluyor.
Sağlıklı bir genital organ, flora olarak adlandırılan birçok mikroorganizmayı içeriyor. Bu mikroorganizmalar arasındaki dengenin bozulması enfeksiyonlara yol açarak üreme sağlığına zarar verebiliyor. Kadınların gerekli genital hijyeni sağlayabilmelerini desteklemek amacıyla Dr. C. Tuna İntimate Care Serisi’ni hayata geçiren Farmasi, aynı zamanda gün boyu rahatlık da veriyor.

Dr. C. Tuna Intimate Care serisi gün boyu taze hissettiriyor

Genital hijyene dikkat edilmediğinde bu bölgede enfeksiyona yatkınlık artıyor ve tedavi edilmediği takdirde de kadınların hayatını olumsuz yönde etkileyerek yaşam kalitesini düşürebiliyor. Bu amaçla hazırlanan Dr. C. Tuna İntimate Care Serisi manuka ve söğüt kabuğu özü dış genital bölgede uzun süreli temizlik ve ferahlık sağlarken hoş kokusu sayesinde gün boyu devam eden bir tazelik hissi yaratıyor. İçeriği prebiyotiklerle zenginleştirilen bu bakım ürünü, ihtiyaç duyulan mikroflorayı yeniden yapılandırarak cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı oluyor.
Yeni Zelanda’da yetişen manuka bitkisinden elde edilen yağ, içerisindeki antimikrobiyal bileşenler sayesinde cilde bir bariyer sağlar ve hijyenini korumasına yardımcı oluyor. Söğüt ağacının kurutulmuş kabuğundan elde edilen söğüt kabuğu özü ise cildi nemlendiriyor ve antibakteriyal özelliği ile de cildin temiz tutulmasına destek oluyor.