İrlandalı ünlü rock grubu The Cranberries’in solisti Dolores O’Riordan 46 yaşında hayatını kaybetti. Londra’da bir otel odasında ölü bulunan O’Riordan’ın ölüm nedenine ilişkin ise henüz açıklama yapılmadı.

“Zombie” şarkısıyla bir döneme damgasını vuran ve 13 yıldır ünlü rock grubu The Cranberries’in solisti olan O’Riordan ilk solo albümünü Are You Listening’i Mayıs 2007’de çıkarmıştı. Dolores O’Riordan 1990 yılında The Cranberry Saw Us grubuna solist olarak seçildi. Grubun adı daha sonra The Cranberries olarak değişti. Dolores O Riordan, Zombie, Linger, Ode to My Family, Dreams, Animal Instinct ve When You’re Gone gibi şarkılarla fırtınalar estirmiş, grup 2009’da yeniden bir araya gelmişti.

O’Riordan’ın yayıncısı, sanatçının yeni albüm kayıt çalışmaları için Londra’da olduğunu belirterek, O’Riordan’ın ailesinin haber sonrası yıkıldığını ve bu zor zamanda özel yaşamlarına saygı duyulmasını istediklerini açıkladı.

2015 yılında bipolar bozukluk tanısı alan ve kariyeri boyunca depresyonla mücadele eden O’Riordan, sağlık koşulları nedeniyle bir süredir turnelere gitmiyordu ve Londra’da yeni albümlerinin kayıt çalışmaları için bulunuyordu. Ancak sanatçının ölüm sebebiyle ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

Uzun yıllar depresyonla mücadele etti

Ünlü şarkıcı, 2013 yılında verdiği bir röportajda çocukken cinsel tacize uğradığını ve bu nedenle depresyona girdiğini anlatmıştı:

“Anoreksiya oldum, depresyona girdim ve çöktüm. Neden kendimden nefret ettiğimi biliyordum. Neden kendimi kustuğumu biliyordum. Neden yok olmak istediğimi biliyordum.”

O’Riordan 2011 yılında kanser olan babasının ölümünün ardından çocukluğunda kendisini taciz eden adamla babasının cenazesinde karşılaştığını anlatmıştı.