Hava şartlarındaki değişiklikler kıyafet tercihlerimizde bizi oldukça kararsızlığa düşürüyor. Özellikle akşam saatlerinde rüzgarlı ve yağmurlu havayla karşılaşabiliyoruz. Siz de bu değişken havalarda ne giyeceğinize bir türlü karar veremeyenlerdenseniz haberimizde yer vereceğimiz kıyafet önerilerine göz atmanızda fayda var.

Değişken havalarda giyebileceğiniz kıyafetler

Havaların bir açık bir kapalı olması ve yoğun nem son günlerin kabusu oldu. Devamlı değişiklik gösteren hava, kıyafet seçimimizde de etkili  oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı yağmur uyarısı ile birlikte kıyafet seçimimizdeki  kararsızlıklar  çoğaldı. Özellikle yağmurlu havalar bizi uzun kollu kıyafetlere yöneltiyor.

Bu hafta terlik ve sandalet yerine kapalı ayakkabılar giymenizde fayda var. Bunun yanında aniden bastıracak yağmura karşı için ise yağmurluk tercih edebilirsiniz. Yaz ruhunu yansıtabileceğiniz renk renk yağmurluklarla kombinlerinizi renklendirebilirsiniz.  Özellikle son zamanların trendi olan transparan su geçirmez yağmurluklar, kombin yapmamızda kolaylık sağlarken stilinizi de yansıtmanızı sağlayacak.