İki sezondur kapalı gişe olarak seyircinin karşısına çıkan, tarihin en sevilen müzikallerinden Damdaki Kemancı, üçüncü sezonunda da Zorlu PSM’de tiyatroseverleri selamlamaya devam ediyor. Evrensel hikayesi ile sahnelendiği her dönem ve ülkede büyük bir ilgiyle karşılanan müzikal, Türkçe sahnelenişinin 50. yılında, Cüneyt Gökçer’in değerli anısına bir saygı duruşu olarak Güngör Dilmen’in orijinal çevirisi ve Nevit Kodallı’nın kaleme aldığı Türkçe sözlerle sahne alıyor. Deneyimli oyuncu kadrosu ve reji ekibi müzikalin merak edilen sahne arkasınının kapılarını açtı. Oyuncular ve yönetmen, hem yeni sezona dair beklentilerini hem de müzikalin hayatlarındaki yerine dair samimi düşüncelerini paylaştılar.

“Damdaki Kemancı” 50.yılında orijinal çevirisiyle sahne alacak

Damdaki Kemancı müzikalini yönetmeni Mehmet Ergen; “Bütün büyük eserlerde olduğu gibi zamansız ve evrensel hikayesiyle, sahnelenişinin üzerinden elli yıl geçmiş olsa da günümüzde karşılığını bulabiliyor.” sözleriyle tanımlıyor. 50 sene önce Ankara’da Cüneyt Gökçer’i seyretme şansı bulan Can Kolukısa 50 sene sonra Zorlu PSM sahnesinde haham’ı canlandırma şansını elde etmenin mutluluğunu paylaşırken; başrollerden Mehmet Ali Kaptanlar Damdaki Kemancı’nın üçüncü sezonunda “Sütçü Tevye” öykülerinden sahneye uyarlanan müzikal, sevilen oyuncu Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının önemli isimlerinden Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrolleri paylaştığı elli kişilik dev kadrosu ve deneyimli yönetmen ve dramaturg Mehmet Ergen’in rejisi ile göz dolduruyor.

Geçtiğimiz iki sezon boyunca kapalı gişe oynayan sevilen müzikal, yeni sezonda da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. Daha önce izleyenler için yeni bir renk, izlemeyenler için tekrar bir fırsat olacak bu başarılı müzikalin biletlerine Zorlu PSM gişelerinden ve www.zorlupsm.com, www.biletix.com adreslerinden ulaşılabiliyor.