Yüzde yüz yerli, organik güzellik ve bakım ürünlerinin sergilendiği CNR Beauty&Wellness Show İstanbul, makyaj ve saç şovları ile 23 Eylül tarihine kadar devam edecek. Fuarda güzellik ve bakım ürünlerinin yanı sıra, vitiligo, sedef ve cilt kanseri gibi hastalıkların tedavisinde yüzde 80’lere varan iyileşme sağlayan cihazlar da ilgi topluyor.

Güzellikle ilgili en son trendleri, uygulama yöntem ve ürünlerini bir araya getiren CNR Beauty&Wellness Show İstanbul, CNR EXPO Yeşilköy’de devam ediyor. 23 Eylül tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak fuar, makyaj malzemelerinden masaj yataklarına, dinlenme koltuklarından incelme garantili cihazlara, ekolojik temel bakım ürünlerine kadar gençleştiren ve güzelleştiren pek çok ürüne ev sahipliği yapıyor. Fuarda aynı zamanda vitiligo, sedef, cilt kanseri gibi önemli cilt hastalıklarında da devrim yaratacak nitelikte cihazlar sergileniyor.

Türkiye pazarına ilk kez geren cihazlar sergileniyor

Türkiye pazarına yeni gelen ve ilk kez fuarda sergilenen vitiligo, sedef ve cilt kanseri tedavisinde kullanılan cihazlara da ilgi büyük oldu. Cihazlar, vitiligo hastalığında yüzde 80, sedef hastalığında ise yüzde 75 oranında iyileşme sağlıyor. Güneşten oluşan cilt kanserinde de büyük oranda iyileşme sağlayan uygulamalar da ilk kez CNR Beauty&Wellness Show’da sergileniyor. Özellikle dermatologlar tarafından yoğun ilgi gören cihaz ve uygulamalar hakkında bilgi veren firma yetkilisi ürünün kasım ayında piyasada olacağının bilgisini verdi.

Hem organik hem de yenilebilen bakım ürünleri

Konusunda uzman, uluslararası sertifikalara sahip yerli ve yabancı doktor, estetik ve güzellik uzmanları, dermatologlar, kuaförler ve diğer sektör profesyonellerinin de katılım gösterdiği fuar, makyaj ve saç şovlarıyla da dikkat çekiyor. Dört gün boyunca devam edecek şovlarda, ziyaretçilerin cilt tiplerinin analizi yapılarak buna uygun cilt bakımı, yine yüz tiplerine uygun makyaj ve saç yapılıyor. Fuarda özellikle yüzde yüz yerli ve organik olan temel bakım ürünleri de ziyaretçilerin beğenisini topluyor. Acvit Kozmetik CEO’su İsmail Çetin, Türkiye’de ürettiği yüzde yüz organik olan güzellik, bakım ve kozmetik ürünlerinin doğallığından o kadar emin ki bu ürünlerin bitkiselliğini ortaya koymak adına yiyor. Çetin bu kez de fuara özel olarak doğum lekelerine, güneş lekelerine, kırışıklıklara ve çatlaklara iyi gelen cilt maskesini yiyecek.

500 güzellik markası bir arada

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar hakkında değerlendirme yapan CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel fuarın 10 bin metre kare alanda, 12 bin ziyaretçi hedefi, 500’ün üzerinde markanın katılımı ile organize edildiğini söyledi. Şenel, yerli firma ve ziyaretçilerin yanı sıra Almanya, Brezilya, Bulgaristan, Fransa, Hindistan, İsrail, İspanya, İtalya, Pakistan, Polonya, Tayland, Tayvan ve ABD gibi ülkelerden de ünlü markaların fuarda katılımcı olarak yer aldığını belirtti. Bu yıl ilk kez düzenlenen fuarın, 1,5 milyar dolarlık ihracatı bulunan güzellik, bakım ve kozmetik sektörüne katkı sunacağını aktaran Cem Şenel, fuar kapsamında düzenlenecek seminerlerin büyük ilgi göreceğini ifade etti.