Denesek mi?

Tüylü terlik… Kimisine yazın sıcağında onlara bakmak bile dayanılmaz gelse de, seveni çok. Giyenleri, “Nasıl yahu ayaklarınızı yakmıyor mu?” gibi sorularımızla bıktırsak da, tasarımcılarımız her şeyi düşünmüşler. Çünkü peluşlar ayağınıza bile değmiyor. Her ne kadar bizi ilk bakışta daha çok ısıtıp terletseler bile sevenleri de çok. Ayakta da harika durdukları su götürmez bir gerçek. Neredeyse bütün markaların koleksiyonunda bulunan bu terliklerin sevimliliğine henüz almayanlar olarak daha ne kadar karşı koyabileceğimizi bilmiyoruz. Hazır indirim dönemi gelmişken, en azından hafif esen havalara eşlik etsin diye birer tane kenara atsak mı dersiniz?

 

Podyumdan sokağa indiler

Sanki sevgilimizin gömleğinden elbise yapıp da giymişiz gibi devasa gömleklerin bele sarılmış kollarıyla dikkat çeken bu akım, senenin en değişik, en havalı ve en kural bozanı. Her ne kadar bunu şimdi ben nasıl giyeceğim, diye bir süre kendisine baktırsa da, gözlerin sizde olacağının garantisini verebiliriz. Boyfriend jean, boyfriend gömlek akımından sonra bunları bir adım daha öteye taşıyan modacılara teşekkür ediyor ve genelde podyumdan aşağı inmeyen bu tarz kıyafetleri sokakta görmenin bizi mutlu ettiğini belirtmek istiyoruz.

 

Ne kadar kısa, o kadar güzel!

Yazları üniformamız haline gelen kutsal jean şortlarımız… Eskidikçe değerlenen, yırtılsa bile atmaya kıyamadığımız dolabımızın vazgeçilmezi, zamansız parçalarımız… Bu sene Levi’s 501’lerden kesilmiş olanlarından çiçekler işlenmiş olanlarına kadar hepsi yine çok ama çok moda. Özellikle, kesilmiş eskitilmiş en kısa olanları tercih etmenizi öneriyorum. Şortlar ne kadar kısa o kadar güzel!

Kurtarıcı parçalar

Yazın sıcağında üzerinize bir atlet bir şortu bile geçirmek zor geldiğinde, yaz akşamları katılacağınız bir yemek daveti için dolabınızın karşısında saatlerce ne giysem diye düşündüğünüzde her zaman onlar bizim kurtarıcımız oldular. Son zamanlarda ise ünlü bir marka olan Realisation Par’la altın çağını yaşayan bu “it elbiseler” dolabımızın zamansız parçaları olmaya aday. Kısası uzunu, desenlisi düzü derken hepsinden birer tane koleksiyona katmak gerektiğine inanıyorum. Hemen hemen bütün markaların koleksiyonlarında bol bol görebileceğiniz bu elbiselerin bu sene en moda olanları çiçek desenli olanları olduğunu da eklemek istiyorum.