Şans ve rastlantılarla örülü bir dünya yaratarak, insan ruhunun derinliğini, aşk, özgürlük, sihir, tesadüf, yalnızlık gibi kavramları şiirsel bir dille anlatan ünlü yönetmene saygı niteliği taşıyan seri; Mayıs 2019’da BEYAZ, Kasım 2019’da ise MAVİ ile devam edecek. Beymen Blender’dan kırmızı açılış!

Tutkunun Dokunuşu: “KIRMIZI”

Modayı masalsı bir hayal dünyasına taşıyan BEYMEN Blender Moda Tasarımcıları Sergileri’nin ilki KIRMIZI; ünlü Türk tasarımcılar Özgür Masur, Mehtap Elaidi, Raisa Vanessa, Gül Ağış (Lug Von Siga)ve Zeynep Tosun’un eserlerinden oluşuyor. Beş ünlü tasarımcının KIRMIZI’yı özgürce yorumladığı sergide; toplam 15 tasarım modaseverlerle buluşuyor. 12 Aralık – 2 Ocak tarihleri arasında Beymen Zorlu Center’da düzenlenecek olan sergideki tasarımlar, sınırlı adette satışa sunulacak.

Tasarımcıların Gözüyle “KIRMIZI”

Özgür Masur

KIRMIZI, tasarım serüvenine başladığım ilk zamanlarda kullanmak istemediğim bir renk iken, şimdilerde cazibesinden, gizeminden ve isyan eden tavrından çok hoşlanıyorum. Son dönemlerde hacim duygusundan etkilenmeye başladım. KIRMIZI rengin gücünü hacimle birleştirebileceğim formlar üzerinde denemeler yapıyorum. Kumaşa yapılmış manipülasyonlar, çizgisel hareketler ve dokulardan oluşan bir tasarım süreci geçiriyorum, bu sergideki parçalar da bu sürecin bir parçası.

Mehtap Elaidi

KIRMIZI, bizim için olasılıkların heyecanını çağrıştırıyor. Sergi için hazırladığımız özel koleksiyon ile günlük hayatında Mehtap Elaidi giyen kadının, paralel evrenlerde hem kendini hem de olabileceği başka kadınları deneyimlediği fantastik bir yolculuğa çıktığını hayal ettik. KIRMIZI rengi keşfe çıkmak üzere tasarımlarımızda farklı dokulara gittik ve KIRMIZI’nın iddiasına iddia katmak için kumaşları aksesuarlarla süsledik.

Raisa&Vanessa

KIRMIZI, bizde derin bir tutku ve iddiayı çağrıştırıyor. Bu sergiye özel tasarladığımız zamansız, maksimalist ve ikonik üç tasarımda ince el işçiliği ve özel taşlar ön plana çıkıyor.

Gül Ağış(Lug Von Siga)

KIRMIZI, spiritüel dünyaya olan merakım dolayısıyla olsa gerek, rengi kırmızı olan kök çakrayı uyandırır bende; tutku, kökler, aile, güven, topraklanma ve canlılık. KIRMIZI bir de merak duygusunu temsil eder; her zaman merak uyandırır ve yaratıcılığı ateşler. Sergi için ipek ve kaşmir karışımlı kumaşlar kullanarak bu çağrışımlara gönderme yapan semboller, nakışlar ve formlar kullandım.

Zeynep Tosun

KIRMIZI, yüksek enerjinin rengi ve benim ruhumu sahiden tamamlayan renk. Dikkat çekici, kışkırtıcı, iddialı, cesur ve hakimiyetin sizde olduğunu gösterir KIRMIZI. Her zaman ana ilham kaynağımız olan Anadolu’dan tel kırma ve tel sarma ile detaylandırılmış bir seriyle sergiye katılıyoruz. Tasarımlarımıza saç aksesuarlarıyla Saara Istanbul eşlik ediyor. Güçlü ve kendine güvenen kadınları taçlandıran tasarımlarda, asiliği ve liderliği temsil eden sert ve sivri materyaller ile naifliği ve güzelliği temsil eden çiçek, kadife ve ışıltılı materyaller birlikte kullanılıyor.