Babylon’un programında bu hafta, 31 Ocak Perşembe Kökler ve Filizler serisi kapsamında Sabahat Akkiraz ve Melike Şahin, 1 Şubat Cuma Radyo Eksen Partisi ve 2 Şubat Cumartesi günü Y2K Millennium Party bulunuyor.

Popüler Türkçe müzik tarihinin anıt isimleri ile yeni kuşağın gelecek vadeden sanatçılarını aynı sahnede buluşturan “Kökler ve Filizler” serisinin ikinci gecesinde Sabahat Akkiraz ve Melike Şahin, 31 Ocak Perşembe günü Babylon sahnesinde!

Babylon’da zaman yolculuğuna çıkın

Sadece son elli yıldan bugüne bakıldığında bile gözlemlenebilecek türler arası etkileşim, popüler müzik tarihinde yer edinmiş kendine has denemeler ve onlarca anıt isim ile bu coğrafyanın müzikal köklerinin çok derinlere uzandığı artık tüm dünyada kabul gören bir gerçek konumunda.

Türk Halk Müziği’nin güçlü yorumcularından Sabahat Akkiraz, bu sene müzik hayatının 49. senesini kutluyor. Avrupa’dan Brezilya’ya, Japonya’dan Fas’a, İsrail’den İskoçya’ya dünyanın en önemli festivallerinde sahne alan Akkiraz, yılda 100 konsere ulaşan performansı ile yıllardır kendi müziğini geniş kitlelere tanıtıyor.

2017 senesine kadar BaBa ZuLa ile Meksika, Hindistan, Avusturalya, Türkiye ve Avrupa’nın birçok şehrinde 250’nin üzerinde konser verdi. 2017 Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Tony Gatlif filmi “Djam” için 3 şarkı seslendirdi. Geçtiğimiz sene “Deli Kan”, “Sevmek Suçsa Suçluyum” ve “Tutuşmuş Beraber” teklilerini Sony Music etiketiyle yayımlayan Melike Şahin, çıkış albümü “Merhem” için çalışmalarını sürdürüyor.

İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri 1 Şubat Cuma gecesi Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor. Radyo Eksen DJ’leri indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle katılımcıları geç saatlere kadar dans pistinde tutmayı garanti ediyor.

Oldies But Goldies’e yıllardır ev sahipliği yapan Babylon, müzikseverleri 2 Şubat Cumartesi gecesi Y2K Millennium Party ile Babylon’da 2000’lere zamanda yolculuğa çıkacak. Rihanna’dan Linkin Park’a, Justin Timberlake’ten Blink 182’ye, Destiny’s Child’dan Eminem’e, katılımcıları gençliklerine ve çocukluklarına ışınlayacak şarkılar arasında mekik dokuyacak. Şarkılar, Discolog ve DJ Style-ist ile pop müzikten nu-metal’e, Brit-rock’tan trap ve hip-hop’a geçecek.