Aslen Afrika kökenli olan ve 400 farklı türü bulunan aloe vera, Mısırlılar tarafından “ölümsüzlüğün bitkisi” olarak tanımlanmış. Bunun sebebi gerçek bir mineral, aminoasit ve vitamin deposu olması. Yaprakları kırıldığında ortaya çıkan jelimsi özsuyunda 20 mineral, 18 aminoasit ve 12 vitamin var.

Hem cilt hem de saç için sayısız faydası var

Aloe vera, kozmetik sektöründe adını sıklıkla duyduğumuz bir bitki. “Sarısabır” olarak da adlandırılan bu bitki, hem cildimiz hem de saçlarımız için sayısız faydaya sahip.

Thalia Natural Beauty Aloe Vera serisi

Bitkinin özsuyuna %90’a kadar yer veren Thalia Natural Beauty Aloe Vera Serisi ile saçlarınıza ve cildinize mineral, animoasit ve vitamin dolacak.

Cilde ve saça faydaları

Zambakgiller familyasından olan bu bitki cildi temizler ve bakımını yapar, ayrıca harika bir şekilde nemlendirir. Yanık, yara ve böcek sokmalarında; akne, mantar, sedef ve egzamanın oluşumunda ve tedavisinde etkilidir, çünkü cildi daha çabuk iyileştirir. Cildi ve saçları güneşin zararlı etkilerinden korur, saç köklerinin dayanıklılığının artmasını ve sağlıklı uzamasını teşvik eder, saç kırıklarını giderir, yıpranmış saçları yeniler, kepeğe karşı bire birdir. Kan dolaşımını hızlandırıcı etkisiyle selülite iyi gelir.