Academia, 2020-2021 Sonbahar / Kış Koleksiyonu, markanın DNA’sını oluşturan ikonik erkek siluetlerini yeniden yorumlayarak gardıropların yeni vazgeçilmezlerine hayat veriyor.

Mitolojik ögelerin teknoloji ile birleştiği dijital grafiklerle zenginleşen Academia Erkek 2020-2021 Sonbahar / Kış Koleksiyonu, şehrin stil kodlarını yeniden yazıyor. Klasik kumaş ve desenlerin yenilikçi tekniklerle buluştuğu koleksiyon, mix & match özelliği ile farklı kombin seçenekleri sunuyor.

Koleksiyon, beklenmedik kumaş kombinasyonları, farklı materyal ve doku birliktelikleri ile ezberleri bozuyor. Sweatshirtler’den kargo pantolonlara ve dış giyimlere kadar pek çok ürün grubunda karşımıza çıkan “Workwear” teması, Academia’nın hibrit yorumlarıyla alışılmışın dışında bir boyut kazanıyor.

Basic tasarımları, yeni form ve renklerle yorumlayarak yepyeni kimlikleriyle buluşturan koleksiyonda, çift taraflı dış giyimler, fermuar oyunları, overshirtler ve ceketler öne çıkıyor.
Casual streetwear öğelerini klasik giyime uyarlayan Partywear kapsül koleksiyonu isekolayca kombinlenebilen tasarımlarıyla Academia erkeğinin özgür ruhunu yansıtıyor.