Whatpad yazarı Büşra Yılmaz’ın aynı adlı kitabının 2 versiyonlu filmini izlemiştik. ilk film “4N1k” 2017 yılının Mayıs ayında vizyona girmişti. ikinci film “4N1K 2 Çete geri dönüyor” ise 2018’in Mayıs ayında ilk filmden 1 sene sonra vizyondaki yerini aldı. Şimdi ise film diziye uyarlanıyor ve daha çok macera sizi bekliyor. Cuma yani yarın (6 Temmuz) dizinin ilk bölümü ekranlardaki yerini alacak. Peki dizinin konusu hakkında neler biliyorsunuz?

ilk film 4N1K’nın konusu?

Yaprak, yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen, çocukluktan beri arkadaş olan 5 kişilik gruptaki tek kızdır. Ali, Sinan, Gökhan ve Oğuz’un yanında adeta bir erkek gibi büyüyen genç kız Yaprak, Barış ile tanışınca bambaşka bir dünyaya adım atar. Yaşıtı genç kızların dünyasını ve kendisini daha iyi tanıması gerekmektedir ve bu nedenle Yaprak zor bir seçim yapma aşamasına gelecektir.

ikinci film 4N1K 2 Çete geri dönüyor konusu?

Bir süredir birlikte olan Yaprak ve Ali, ilişkilerini çetenin diğer üyelerinden saklar. Aralarına yeni katılan Barış ise, Ali’nin hayatını zorlaştırmaya başlamıştır. Grubun aksi üyesi Gökhan, hayallerindeki kız ile birlikte olmak için türlü fedakarlıklar yapmak zorunda kalır. Sinan ise artık tüm cazibesini kaybedince, güzellik kavramını sorgulamaya başlar. Büyük bir yanlış anlamanın kurbanı olan Oğuz, annesi Zeliş Sultan’a hayatının en büyük kabusunu yaşatır. Bütün bu kargaşa içerisinde arkadaşları ve aşkı arasında kalan Yaprak, büyük bir sınav vermek zorunda kalır.

Dizi “4N1K İlk Aşk”

Dizi, filmlerin devamı niteliğinde olmayacak. Aynı konuyu daha uzun versiyonda izleyeceğiz.

Dizinin son fragmanı