Bu yıl 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 38. kez gerçekleşen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda Mona Kitap stantında polisiye yazarı Av. Uğur Ateş, esrarengiz Tarsus kazısının şifresini çözen “Kuantum Mektupları” kitabını imzaladı.

Polisiye tutkunları için geçtiğimiz aylarda raflarda yerini alan “Kuantum Mektupları” çok beğenilmiş ve Kuantum dünyası ile ilgilenen okuyucular da romandan çok etkilenmişlerdi.
Romanda Ateş, “İnsan hayatının amacı ve anlamı nedir?” ve “İnsan nasıl ve ne için yaratılmıştır?” sorularının cevabını verirken; okuyucular da romanın ana karakteri Sara Stern’in aradığı “gerçeği” çok sevdiler.

Uğur Ateş 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuar’ında okuyucuları ile buluştu

Yazar Uğur Ateş, esrarengiz Tarsus kazısızındaki gerçekleri ortaya koyan ilk romanı ile okuyucuyu her bölümünde şaşırtacak ve düşündürecek mistik bir yolculuğa çıkarıyor.

Kuantum Mektupları’nın Konusu
Sara Stern, Yahudi asıllı bir aileye mensup. Bir gece Türkiye Yahudi liderliğinden gelen telefon Sara Stern’i şaşkına çevirir. Gelen telefonda Yahudi ve Hristiyan vakıflarına karşı Türkiye’de açılmış davalarla ilgili Sara Stern’den ondan yardım istenmektedir.

Sara Stern, bir hukuk mücadelesine gireceğini düşünmektedir. Ancak mesele hiç de öyle değildir. Avukat Sara Stern, kendisini bilim, iş dünyası ve dini cemaatler arasında geçen baş döndürücü ve ölümcül bir macerada bulur.

Üzerine aldığı davaların arkasında kimlerin olduğunu ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girer. Ancak yaşadıkları daha da karmaşık maceraya dönüşür.