Daha güzel ve sağlıklı bir cilde ulaşmayı sağlayan salt facial cilt yenileme terapisi, içeriğindeki deniz tuzu kristalleriyle; 3 adımda hayal ettiğiniz doğal cilt güzelliğine kavuşmanızı sağlıyor. Konuyla ilgili detaylı bilgileri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu anlattı.

Tuz insanların ilk bulduğu ve kullandığı doğal kaynaklı minerallerden biri. Tarih boyunca tuzun cilde faydaları insanların ilgisini çekmiştir. Tuz, yaşamın temel gıdalarından biri olmasının yanında; cilt yüzeyinin yenilenmesinde, arınmasında ve iyileştirilmesinde yaygın olarak kullanılmıştır.

Her yaştaki insanın arzusu pürüzsüz, duru bir cilde sahip olmaktır. Bu durum gençlik yıllarında kolay gibiydi. Oysa zaman geçtikçe cildinize özen göstermek gerekiyor. Yaşa ve çevresel faktörlere bağlı ortaya çıkan; akne izleri, güneş lekeleri, kırışıklar ve derin gözenekler gibi cilt problemleri güzelliğinize gölge düşürmektedir.

Neden salt facial cilt yenileme terapisi?

Cilt sağlığında, yapısında ve renginde belirgin miktarda düzelme,

Tüm cilt tiplerine uygunluğu,

Herhangi bir yan etkisinin olmaması,

Günlük hayata kalındığı yerden devam edilmesini sağlaması,

Organik deniz tuzu olmasıyla, hiçbir zararlı kimyasal içeriği olmaması.

3 adımda salt facial cilt yenileme terapisi

Salt facial cilt yenileme terapisi, kadın – erkek fark etmeksizin tüm yaş grupları ve tüm cilt tiplerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3 adımda doğal deniz tuzu kristalleriyle cilt yenilemesini sağlıyor.

İlk aşamasında, yüzde yüz doğal deniz tuzu kullanılarak yapılan işlem cildinizi tahriş etmeden ölü derilerden arınmanıza yardımcı oluyor. İkinci aşamaya hazır hale gelen cilde hyalüronik asit, multivitaminler ve antioksidanlar ultrason ile uygulanarak cildin 3 kat daha derinine 2 kat fazla nüfuz etmesi sağlıyor.

Son aşama da ise yüksek yoğunluklu LED tedavisi ile cildinizin iyileşmesine ve gençleşmesine yardımcı oluyor. Bu sayede cilt pigmentleri eşitleniyor, kolajen üretimi artıyor, kızarıklık görünümü gidiyor, doku hasarı azalıyor, cilt hücreleri yenileniyor ve sivilceleri tedavi etmeye katkıda bulunuyor.

Uygulamadan sonra ciltte ne gözlenir ?

İlk seans da bile gözle görülür bir sonuç ortaya çıkararak, çevrenize cilt parlaklığını ve ışıltıyı fark ettirmektedir. Seans sayısı cilt sorununa göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 3 seans olmak üzere, 10 gün arayla uygulanma önerilmektedir.