Pirelli’nin efsaneleşen ve her yıl merakla beklenen takviminin yeni sayısının backstage görüntüleri yayınlandı. Çekimleri sadece Afrika kökenli yeteneklerle gerçekleştiren İngiltere’nin en ünlü fotoğrafçılarından Tim Walker’ın seçtiği konsept ise Alice Harikalar Diyarı oldu!


Tim Walker tarafından çekilen fotoğrafların perde arkasında tasarımda Vogue editörü Edward Enninful, illüstrasyonda John Tenniel var.


Lewis Caroll’un orijinal kitabından esinlenerek hayata geçirilen Alice Harikalar Diyarı konseptinin seçilmesinin arkasındaki neden ise: “Herhangi bir kız kendi masallarına sahip olmalı” mesajı.


Pirelli 2018 Takvimi’nin dikkat çekici bir diğer özelliği ise tüm yetenekler Afrika kökenli isimlerden oluşması. Pirelli Takvimi tarihinde bu bir ilk değil. 1987 tarihinde çekimlerde de sadece Afrika kökenli yetenekler ile çalışılmıştı. Naomi Campbell, RuPaul, Whoopi Goldberg, Adwoa Aboah, Lupita Nyong’o, King Owusu, Alpha Dia ve Puff Daddy gibi ünlü isimlerin yer aldığı Pirelli 2018 Takvimi’nde Alice rolünü Sudan asıllı Avustralyalı manken Duckie Thot üstleniyor.


Sahne arkası ve konsepti paylaşılan Pirelli 2018 Takvimi’nin kendisi ise Kasım ayında New York’ta yapılacak özel bir etkinlik sonrasında tanıtılacak.