Women’s Style Türkiye: Bize biraz ”Ardıç”tan bahseder misiniz?

Ardıç: İçimdeki müzik tutkusu abimin elimden tutup düğünlere götürmesiyle başladı.11 yaşında ilk söylediğim şarkı İbrahim Tatlıses’ten Mavi Mavi Masmavi ile birçok düğünde bulundum ve müzik serüvenim de bu şekilde başlamış oldu.
”Deli Rüzgar” ve sonrasında ”Ne Severmişim Seni”, ”Sonbahar”, ”Cennetim Olsan”, ”Ederin Olsun”, şarkılarımla ile gerçekten çok başarılı bir çıkış yakaladım. Şimdilerde ise ”Kalbim Yaralı” ile sevenlerimin kalplerine dokunmaya devam ediyorum.
W.S.: Murat Göğebakan’ın da daha önce seslendirdiği ve derin bir hikayesi olan ‘Kalbim Yaralı’ şarkısını yeniden yorumladınız. Neden bu şarkı?
A.: “Kalbim Yaralı” benim içime yıllardır işleyen bir şarkı. Murat Göğebakan zamanında okuduğunda çok etkilenmiştim ve kalbime dokunmuştu, kendisinin hayat hikayesini ve uğradığı ihanetin onu ölüme sürüklediğini asla unutamıyorum. Böylesine içime işleyen ve beni derinden yaralayan bir hikayenin şarkısını ben de seslendirmek istedim. Bütün ruhumla ve çok hissederek okudum umarım siz de çok sever şarkıyı yaşatır ölümsüzleştirirsiniz.
W.S.: ”Ne Severmişim Seni” şarkınızın hayatınızdaki yerinden bahsedelim mi biraz?
A.: 2011 yılında İzmir’de yaşayan bir bayan hayranımın Avrupa’da yaşayan nişanlısı ile arası açılıyor. Sonrasın da bu kızımız maalesef intihar ediyor ve nişanlısına bıraktığı mektupta benim şarkım ”Ne Severmişim Seni”nin sözleri yazıyor…
Bu haber basına düşmüştü ve benim önüme geldi işte o zaman dünyam yıkıldı. Ben şarkılarımı insanlar ölsün diye yapmıyorum çok acı, benimde çocuklarım var ve bu durumdan çok etkilendim, duygusal olarak yıkıldım ve müziğe bir dönem ara verdim. Arada tek bir şarkı çalışmam oldu ama toparlamam kolay olmadı.
Sonra bu durumla yüzleşmem gerektiğini düşündüm, artık hayranlarım da beni beklemekten yorulmuştu ben de geri döndüm ve sizlerleyim.

W.S.: Müzik dünyası çok zor bir dünya. Siz var olmak ve kalıcı olmak için neler yapıyorsunuz?
A.: Müzik dünyasında kendi tırnaklarımla kazıya kazıya ve mücadele ederek yer aldım. Buralara gelmem hiç kolay olmadı tabii ki. Bu yolda en büyük destekçim Barış Engürlü ve Çağlar Gündoğdu beni asla yalnız bırakmadılar var olsunlar.
Ben ticaretle uğraşıyorum. Benim arka plandaki mesleğim işletmecilik. Kebap ve dönerciyim ben ve bu mesleğimi her zaman devam ettiriyorum. Müzik ise benim vazgeçilmezim.
W.S.: Sanatçı olmak sanatla uğraşmak zor mu?
A.: Sanatçı olmak kolay mesele değildir her hareketiniz bütün hayatınızın örnek teşkil etmesi gereklidir. Milletimiz sanatçıları ve sanatkarları kendilerine örnek alırlar. Ahlakıyla, konuşmasıyla baştan aşağıya her şeye dikkat ederler ve gözlerinden asla bir şey kaçmaz. Her zaman dikkat ederim sahnede de özel hayatımda da ağzımdan çıkan her kelimeyi ölçer tartarım.
Gelecekteki asıl hedefim kalıcı olmak. Ardıç şarkılarını ölümsüzleştirmek en büyük isteğim bu dünyada.

W.S.: Sizi diğerlerinden ayıran en büyük özelliğiniz nedir?
A.: En büyük başarım kalbim. Duygusallığım ve samimiyetim geçiyor benim dinleyicilerime. Alçak gönüllüyüm, Allah korkum var. Harama, helale, kul hakkına çok dikkat ederim.

W.S.: Nasıl dökülüyor bu şarkılar içinizden?
A.: Şarkılarım ansızın dökülür benim yüreğimden. Yeri belirsiz zamanı belirtsiz şartlara takılmadan aniden gelir ve notalarda hayat bulur şarkılarım.
Yeni şarkılar geliyor. Çok yakında yepyeni şarkılarla buluşacağız sevenlerimizle. Sosyal medya hesaplarımda da çok aktifim oradan da takip edebilirler.