Geçtiğimiz hafta sonu tüm dünyanın meraklı bakışları altında görkemli bir törenle evlenen Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğünü bir numaralı gündem olmuştu. Kraliyetin yeni gelini Meghan Markle’ın gelinliği, makyajı ve saçı çok konuşulmuştu.

Markle sade bir makyaj tercih etmiş ve ortaya duru güzelliği çıkmıştı. Peki makyajının tüyoları neler?

Max Factor Türkiye Make Up Artist’i Fezi Altun dünya çapında beğeni toplayan makyajı sizler için yorumladı.

Hiç kapatıcı sürülmemiş gibi ama bir o kadar parlak ve canlı görünmek için

Meghan Markle’ın makyajında mükemmel cildine neredeyse hiç kapatıcı sürülmemiş gibi dururken aynı anda da sanki yüzüne yüzlerce flaş tutulmuş gibi parlak, sağlıklı ve canlı görünüyordu diyen Fezi Altun böyle sağlıklı bir görüntü elde etmek için yumuşak formdaki Miracle Glow Duo’yu parmaklarınız veya fırça yardımı ile elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayabileceğinizi belirtiyor.

“Göz makyajında bronz kullanılırsa göz rengi daha fazla ortaya çıkar”

Göz makyajında tek renk bir bronz kullanılan Meghan Markle’ın bu şekilde göz renginin daha fazla ortaya çıkarıldığını söyleyen Fezi Altun bu görüntü icin Masterpiece Nude Palette’ten Golden Nudes rengini öneriyor.

Takma kirpik takmadan yoğun ve sık bir görüntü için

Kirpik diplerinde kullanılan eyelinerın hem kirpikleri yoğun gösterdiğini hem de göz makyajına derinlik kattığını belirtiyor. Kirpiklerinde ise takma kirpik kullanılmadan sadece maskara kullanılarak kıvrık yoğun ve sık bir görüntü yakalandığını belirten Altun, bu makyajı yapmak için Masterpiece High Precision Liner ile Dark Magic Mascara ikilisinin kullanılabileceğini söylüyor.

Natural pembe tonlarında allık ve ruj

Fezi Altun, yanaklarında ve dudaklarında kullanılan natural pembe tonları Meghan Markle’ın makyajında en dikkat çeken yerler olduğunu belirtirken, bu görüntü için Honey Lacquer Honey Nude renginin en doğru sonucu vereceğini söylüyor.

Max Factor ürünleri

Max Factor ürünleri

Max Factor ürünleri

Max Factor ürünleri

Max Factor ürünleri

Max Factor ürünleri