Orijinal aksiyon spor ayakkabıları ve tekstil markası Vans, evrensel gençlik ikonu ve kaykay efsanesi Tony Hawk ile tarihi bir ortaklığa imza attığını duyurdu. Aksiyon sporlarının temel mirasını ve kaykay kültürünün tartışılmaz bağlılığını paylaşan Vans ve Tony Hawk, 2020 yılında ilham verici ve yaratıcı ifadeyi kaykay ile anlatmaya imkân sağlayacak yeni marka açılımları için bir araya geliyor.

Tony Hawk bu ortaklık için şunları söyledi: “Vans ilk günden beri kaykayı destekleyen bir marka oldu ve kaykaya olan bağlılığından hiçbir zaman tereddüt etmedi. Vans’in bu duruşuna her zaman saygı duydum. Bu nedenle de kaykay kültürünün mümkün olan en orijinal şekilde büyümesine yardımcı olacak böyle bir ortaklığın içinde yer almaktan dolayı onur duyuyorum.“

Vans’e resmi marka elçisi olarak katılan Tony Hawk, “Vans Park Series”de yorumcu olarak yer almaya devam ederek ve yepyeni bir Vert stili kaykay yarışmasının prodüksiyonunu üstlenerek Vans’in global marka platformlarını destekleyecek.

Vans Aksiyon Sporları Global Direktörü Bobby Gascon: “Tony Hawk ismi dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için kaykayla eş anlama geliyor. Hawk kaykay dünyası için gerçek bir öncü. İnanılmaz yeteneği ile milyonlarca kişiye kaykay tahtalarını alıp öne çıkmaları için ilham oluyor. Vans’in misyonu her zaman kaykayı dünya çapında tanıtmak ve geliştirmek olmuştur. Tony Hawk’ın da bu misyon doğrultusunda bizi destekleyecek olmasından dolayı çok heyecanlıyız.”

Hawk’ın Vans ile ilk anısı 70’li yılların sonuna dayanıyor. Hawk o anısını şu sözlerle anlatıyor: “Vans 1978 yılının başında giydiğim ilk kaykay ayakkabısıydı. Babam bir çift Vans almıştı bana ve ben ona “bilek koruması” aksesuarından alması için yalvarmıştım çünkü o zamanlar boğazlı modeller henüz yoktu. 80’lerin ortasına kadar neredeyse sadece Vans giydim.”
İnsanların sosyal mesafelerini korudukları bu dönemde Vans ve Hawk kaykayın sağlayabileceği pozitif etkilere odaklanıyor. Dünyadaki kaykay topluluğunu desteklemek için etkinlikler ve aktivasyonlar yaratmayı amaçlayan bu ortaklık, canlı yayın kampanyaları,yardımsever bağış programları ve yaratıcı iş birliği ürünleriyle kaykay hayranlarını bir araya getirecek.