Ünlü isimler uyuşturucu davasından büyük cezalar aldı. Oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca’ya 4’er yıl 2’şer ay hapis cezası verildi.

Ünlü isimler uyuşturucu davasında ne kadar ceza aldı?

Ünlülerin uyuşturucu davasında mahkeme kararını 5 yıl sonunda verdi. Aralarında 2011 Türkiye ikinci güzeli ve oyuncu Gizem Karaca, oyuncular Çağatay Ulusoy ve Cemal Hünal, şarkıcı Cenk Eren’in de bulunduğu 34 kişinin yargılandığı davada çok sayıda ünlü isim hapis cezasına çarptırıldı. 34 kişi arasında en fazla süre hapis cezası alan isim şarkıcı Cenk Eren oldu. Eren hakkında 6 yıl 3 ay hapis verildi. Cenk Eren’in suçu ise uyuşturucu madde ticareti yapmak.

Çağatay Ulusoy’a 4 yıl 2 ay hapis!

Oyuncu Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy ile Yusuf Akgün hakkında da uyuşturucu ticareti suçundan 4’er yıl 2’şer ay hapis cezası verildi. DJ Nuri Kösem ile Selin Boronkay ise 4’er yıl 2’şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cenk Eren’den ele geçirilen maddenin kokain olduğunu belirten mahkeme, cezayı 7 yıl 6 aya çıkardı. Cezada “iyi hal” indirimi uygulayan mahkeme Cenk Eren’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Ne kadar yatacaklar?

Ceza alan isimler ilk etapta kararı istinaf mahkemesine taşıyacak. İstinaf mahkemesinden ünlü isimlerin aleyhine bir karar çıktığında süreç Yargıtay’a taşınacak.

Eğer Yargıtay cezaları onarsa cezalarının 3’te 2’sini, yani 4 yıl 2 ay ceza alanların 22 ay 20 gün hapis cezası alması bekleniyor.

Ünlü isimler uyuşturucu

Cenk Eren