Atılan her golün heyecanı, zafer kazanmanın coşkusu ve kırılan rekorlar… Kadınlar Dünya Kupası, bu duygu yüklü anları paylaşmak isteyen dünyanın dört bir yanından insanları Twitter’da buluşturdu.

Grup maçlarının tamamlanmasıyla birlikte, Twitter’da şampiyona başladığından beri en çok nelerin konuşulduğunu gösteren verileri bir araya getirdik.

En Popüler Maçlar

Grup maçları arasından Twitter’da en çok konuşulanı, ABD-Tayland karşılaşması oldu. Hakkında en fazla tweet atılan maçlar şöyle sıralandı:
1. 1-ABD-Tayland
2. 2-Brezilya- Jamaika
3. 3-Avustralya-Brezilya
4. 4-İtalya-Brezilya
5. 5-ABD-Şile

En çok konuşulan anlar

ABD-Tayland bu turun en sansasyonel maçı olarak kayıtlara geçince en çok tweetlenen beş andan ikisinin bu 90 dakikadan çıkması beklenirdi. Marta’nın bir rekora imza atarak hem kadın hem de erkek Dünya Kupaları tarihinin gol kralı olmasını sağlayan golü de en çok konuşulan konular arasında yerini aldı.

1. -Cristiane, Brezilya’nın Jamaika karşısında 3-0 öne geçmesini sağlayan 3. golünü atarak hat trick yaptı.
2. -Cristiane’ın 38. dakikada attığı golle Brezilya Avustralya karşısında 2-0 öne geçti
3. -Carli Lloyd’un uzatmalar sırasında attığı golle ABD Tayland karşısında 13-0 öne geçti
4. -Marta, kariyerinin 17. Dünya Kupası golünü atarak hem erkek hem kadın Dünya Kupası tarihinin en çok gol atan oyuncusu oldu.
5. -Mallory Pugh’ın 84.dakikada attığı golle ABD, Tayland karşısında 11-0 öne geçti
En çok konuşulan oyuncular
Brezilyalı Marta, Twitter’da en çok bahsedilen oyuncu olurken, onu ABD’li Alex Morgan ve Brezilyalı Cristiane Rozeira takip etti.
1. 1-Marta Vieira da Silva (Brezilya)
2. 2-Alex Morgan (ABD)
3. 3-Cristiane Rozeira (Brezilya)
4. 4-Megan Rapinoe (ABD)
5. 5-Claudia Endler (Şile)
En çok konuşulan takımlar
ABD ve Brezilya’nın, haklarında en çok tweet atılan takımlar sıralamasında ilk iki sırayı paylaşması şaşırtıcı değil. İşte en çok tweete konu olan ilk 5 takım:
1. 1-ABD
2. 2-Brezilya
3. 3-Arjantin
4. 4-İngiltere
5. 5-Fransa