KATLI

NEDEN?
“Seksi görünmenin en etkili yollarından biri bu saç modeli. Katlı ve dağınık kesimler, kısa saçları bambaşka bir noktaya taşıyor.”

NASIL?
“En temel nokta seçeceğiniz saç şekillendirici. Saçlarınızı parmaklarınızı aralarından geçirerek yüzde 80 oranında kurutun. Ardından mat etkili saç macunlarından bir miktar avucunuza alın ve saçlarınızı şekillendirin. Ardından saçlarınızın kalanını da kurutun ve hazırsınız!”

KLASİK BOB

NEDEN?
“Boynun tam orta noktasına kadar uzanan bu kesim, hem zamansız ve asla modası geçmeyecek bir model hem de oldukça genç bir görünüm sağlıyor.”

NASIL?
“Saçlarınızın üst kısımlarını tepeden topuz yapın ve altta kalan saçlarınızı tutam tutam silindir maşayla şekillendirin. Çok bukleli olmaması için kalın, silindir maşa kullanmanızda fayda var. Altlar
tamamen bittikten sonra topuzunuzu açık ve üstleri şekillendirin. Daha sağlam olması için mutlaka sabitleyici bir saç spreyi uygulayın.”

KIVIR KIVIR

NEDEN?
“Doğal görünümü taçlandırmanın en kolay yolu! Bu hacimli ve yüzün etrafına dökülen bukleler modeli 80’ler kalitesini yansıtıyor.”

NASIL?
“Saçlarınıza ne kadar nem sağlarsanız, bukleleriniz o kadar muntazam olur. Bunun için yağ bazlı durulanmayan sıvı saç kremlerinden kullanabilirsiniz. Nemli saçlarınızı kabarmaması için geniş dişli bir tarakla tarayın ve saçlarınızı mutlaka ama mutlaka vigo ile kurutun. (Opsiyonel olarak saçlarınızın üst kısımlarını büyük bir topuz yapıp daha yüksek ve havalı bir sonuç alabilirsiniz.)”

UZUN TEK BOY

NEDEN?
“Bu çok yönlü bir saç kesimi; yani yüzlerce model verebilirsiniz! Aşağı doğru inen tek boy saçlar oldukça doğal görünür ve her zaman şekillendirmeye ihtiyaç duymaz.”

NASIL?
“Saçlarınıza uçlara daha yoğun olacak şekilde, elektriklenmeyi önleyecek bir saç bakım yağı uygulayın. Böylece saçlar nem kazanıp daha pürüzsüz ve parlak görünecek. Burada önemli olan saç diplerine uygulamamak çünkü uzun saçlar ağırlaşıp kafanıza yapışmaya meyillidir. Ardından elinizle hafifçe dağıtın ve kurutun.”

KESKİN KÜT

NEDEN ?
“Keskin hatlara sahip bu iddialı küt kesimler her kadını oldukça güçlü ve kararlı gösteriyor.”

NASIL ?
“Bu modelde saçların cam gibi parlak olması çok önemli bu yüzden, saçların nemini havluyla aldıktan son Hindistan cevizi içeren bir serum kullanmak şart! Maksimum muntazamlık ve yumuşaklık için kuruturken “paddle brush” adı verilen büyük fırçalardan kullanmakta fayda var. Öndeki uzun katların yüzünüzü çerçevelemesi için düzleştirici maşa kullanabilirsiniz.

ÇOK KISA

NEDEN?
“Pixie dediğimiz bu model sezonun en cesur hamlelerinden biri ve etkisi de hayli büyük. Özellikle belirgin elmacık kemiklerine sahipseniz bu modelden daha iyisi düşünülemez.”

NASIL?
“Saçınıza kesinlikle ısıdan koruyan saç bakım kremi uygulamalısınız. Ardından saçınız kurumaya hazır hale gelecek. Fön makinesiyle saçlarınız muntazam bir düzlük kazanana kadar kurutun. Ardından ince uçlu saç maşasıyla son dokunuşları yapabilirsiniz.”

KAHKÜL VE DALGALAR

NEDEN?
“60’lardan ilham alan bu model (düz kakül ve göğüs hizasında uzun dalgalı tutamlar), kaşları çok daha kalkık gösteriyor ve son derece rahat, süper modern bir görünüm sağlıyor.”

NASIL?
“Saçların tutam tutam görünmesi için mutlaka bir üründen yardım almak gerekiyor. Kremsi yapıda, elektriklenmeyi alacak ve saça parlaklık verecek ürünler bu model için ideal. Aynı zamanda saça hacim kazandıracağından da emin olabilirsiniz. Hafif nemli saçınıza fındık büyüklüğünde uygulayın ve fön makinesiyle çok fazla havalandırmadan, ara ara parmaklarınızı tutamların arasından geçirerek kurutun.”