Sunuculuk, şarkıcılık, oyunculuk kariyeriyle ve geçtiğimiz günlerde sahilde çektirdiği fotoğraflarıyla dikkatleri üzerine çeken Selen Görgüzel Alkan ile fotoğraflarına yönelen eleştirilerden aşka kadar her şeyi konuştuk.

Muhteşem bir güzelliğiniz ve fiziğiniz var. Sizin gibi görünmek isteyenlere neler tavsiye edersiniz?

Çok teşekkür ederim. Ailemin genetik özelliklerine hep şükür etmişimdir. Allah vergisi olan ne varsa elimden geldiğince sahip çıkmaya çalışıyorum. Spor yapıyorum, sağlıklı besleniyorum, stresten uzak duruyorum ve insanın kendini iyi tanıması gerektiğini düşünüyorum. Fit bir görünüme kavuşmak isteyenler metobolizmalarına uygun bir beslenme düzenini yaşam biçimleri haline getirebilirler.

Güzellik sizin için ne ifade ediyor?

Tek başına hiç bir şey ifade etmiyor. Güzellik kavramının içi boşsa geçici olarak görsel bir şölen yaşanır sadece… Bence güzellik bütünsel bir şey.

Sahilde çektirdiğiniz fotoğraflar büyük ses getirdi. Beğenenler gibi eleştirenler de oldu. Eleştirilere nasıl bir cevap vermek istersiniz?

Yapıcı eleştiriye her zaman açığım ama teneke gibi  bomboş çıkan sesleri duymam. Eleştirenlerin çoğu mutsuz, bastırılmış, o yüzden onlara kızmıyorum, üzülüyorum. Beğenip beğenmemek elbette göreceli bir şey, saygı duyarım ama kimsenin kimseye hakaret etmek gibi bir özgürlüğü yok.

Bir röportajınızda “Bana seksi demesinler diye erkek gibi giyiniyordum” demişsiniz. Seksi bulunmaktan hoşlanmıyor musunuz? Siz aynaya baktığınızda nasıl bir kadın görüyorsunuz?

İnanın o gün kendimi nasıl hissediyorsam aynaya baktığımda kendimi öyle görüyorum. Güzelliğinin farkında olan ve kendi kendine “ne güzel kadınım” diyen biri olarak yaşamadım… Dişi enerjisi yüksek bir görünüm; aklınızın, yeteneklerinizin, tecrübelerinizin ve eğitiminizin bir anda önüne geçebiliyor. Ben de belki seksi söyleminden bu yüzden rahatsız oldum.

Sizce evlilik aşkı öldürüyor mu?

Aşkı öldüren evlilik değil, insanların evlendikten sonraki değişimi… Eğer ilk günkü saygıyı korursanız, o heyecan ve aşk bitmez…

Hamdi Alkan ile beraberliğinizi 3 kelimeyle özetlemenizi istesem…

Ben, o, biz…

Yakında Şehrazat’ın bir parçasını seslendireceksiniz. Dinleyicilerinizi nasıl bir çalışma bekliyor?

Bir yıldır peşinde koştuğum bir şarkı… Dinleyiciye sürpriz olsun, takdir onların.

Röportaj: Didem Yeniay