Saçlarınızı Afrika örgüsü mü  yapmak istiyorsunuz? Bu haberimiz tam size göre. 2018’in bu en sevilen örgü modası olan Afrika örgüsünü gelin birlikte tanıyalım.

Örgü modası durmak bilmiyor!

Bu yıl bir örgü modasıdır alıp başını gidiyor. Sizlere bugüne kadar balıksırtı örgü, Hollanda örgüsü ve mısır örgüye ilişkin bilgiler verdik. Şimdi bu örgülerin içinde belki de en zoru olan Afrika örgüsünü anlatacağız.

Evde yapımı diğer örgülere göre oldukça zor olan Afrika örgüsünü kısa saçlı kadınlar rahatlıkla yaptırabilir. Sebebi ise sentetik ek saçlarla birlikte örülmesi. Böylelikle bir anda uzun saçlara kavuşabilirler.

Ünlülerin de tercihi

Önceleri sadece siyahi kadınların tercih ettiği bu örgüyü, şimdilerde birçok kişi yaptırıyor. Rihanna, Beyonce, Shakira gibi yabancı ünlülerin çok sıklıkla tercih ettiği Afrika örgüsünü,  Türk ünlülerden  ise Azra Akın, Deniz Çakır, Bergüzar Korel, Serenay Sarıkaya tercih etti.  Son olarak ise İrem Derici’yi Afrika örgüleriyle gördük. Bakalım sıradaki Türk ünlü kim olacak?

Örgü modası

 

Afrika örgüsü nasıl yapılır?

Bu videoyu baştan sona izleyerek siz de Afrika örgüsüne dair her şeyi daha detaylı öğrenebilirsiniz. Afrika örgüsü size oldukça değişik bir hava katacak ve her gün saçlarınıza model verme derdinden de kurtulacaksınız. Bence bu örgüyü denemenizde fayda var.