OMEGA, yılın bu sihirli zamanını kutlamak amacıyla, koleksiyonundaki en büyüleyici saatlerden dört tanesini gözler önüne seriyor. Her bir model şık altın dokunuşlara sahip olsa da aynı zamanda kendi özel hikayeleri ve çarpıcı tasarımlarıyla da parıldıyor.

Bu saatler sadece süs objesi olmanın çok ötesinde. Bu saatler, OMEGA’nın en incelikli saat yapım yetkinliklerinin özünü de taşıyor. Şükranla dolu bu sezon için seçtiğimiz parçalara yakından bakın ve atölyemizin yarattığı sihirli yenilikleri keşfedin.

OMEGA koleksiyonuna dört ürün daha ekledi

SPEEDMASTER
38 MM
Kış aylarında İsviçre’nin yeşil çam ormanları genellikle karla birlikte pırıl pırıl bir görünüm kazanır. OMEGA, paslanmaz çelik ve 18 ayar altını tercih ettiği bu Speedmaster 38 mm modeli için yeşil tonlarını farklı bir ışıltıyla tamamladı. Pırıl pırıl pırlantaların oluşturduğu bir halka ve ayrıca yeşil alüminyum çerçeve üzerindeki ikonik takimetreyle bu modelde iki katlı yapıya sahip akıllıca bir bezel tasarımı yaratıldı. Modelin sihri, oval alt kadranların ve bir tarih penceresinin yer aldığı zarif opalin gümüş renkli kadran üzerinde, adeta dans eden yeşil kronograf ibreleri ve indeksleriyle devam ediyor.

CONSTELLATION
İçinde Constellation olan bir hediye paketini açmak gerçekten de sihir dolu bir tecrübe. 1982’den bu yana dünyanın dört bir yanındaki kadınlar, zamanın ötesinde bir tasarıma ve ikonik pençeleri, yarımay fasetleri ve Roma rakamları ya da pırlantaların yer aldığı bezeliyle ayrıcalıklı bir yere sahip olan bu saate büyük bir değer veriyorlar. Bu modern yeni tasarım içinse Constellation kasa ve bilezik üzerine cilalı pahlama yaptı. OMEGA bu yıl, paslanmaz çelik ve 18 ayar SednaTM altından çalışılan; pırlantayla bezenmiş bezele sahip 28 mm’lik bir modeli tercih etti. Saatin sedef kadranı üzerinde ise 18 ayar altın bir yıldızın yanı sıra her saat için bir pırlanta yer alıyor.

SEAMASTER
DIVER 300M
Yılın bu zamanında okyanusun buz gibi sularına dalmayı düşünmüyor olabilirsiniz, ama Seamaster Diver 300M’yi dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde takabilirsiniz. Sualtı için tasarlanmış bu klasik saat, yalnızca James Bond’un favori modeli olmakla kalmıyor, aynı zamanda erkek stilinin ikonlarından da biri. Mavi kauçuk kayış üzerinde sunulan saatin bu modern yorumu, 42 mm’lik paslanmaz çelik ve 18 ayar SednaTM altın kasaya sahip. Bezel ve kadran için mavi seramik tercih edilirken, kadran üzerindeki 18 ayar altın indeksler ve ibreler arasında da lazerle işlenmiş dalgalar göz alıyor. En yüksek hassasiyet, performans ve manyetik direnç standartlarını güvence altına alan Master Chronometer sertifikası ise saate daha da fazla sihir katıyor.

SEAMASTER
AQUA TERRA
Hem sportif hem de sofistike bir tarza sahip olan birine nasıl bir hediye alırsınız? Bu Seamaster Aqua Terra modeli sorunuzun cevabı olabilir. 41 mm çapa sahip olan bu tasarım, kahverengi deri kayışı, paslanmaz çelik ve 18 ayar SednaTM altın kombinasyonu ile ilk bakışta son derece sade ve rafine görünse de biraz daha derinlemesine baktığınız zaman, OMEGA’nın okyanus mirasını selamlayan sihirli detayları fark edeceksiniz. Örneğin üçgen indeksler geçmişteki dalgıç saatlerinden esinlenen bir unsurken, gümüşi kadran da lüks teknelerin ahşap güvertelerini andıran yatay çizgilere sahip. Saati beklenmedik maceralar için her zaman hazır tutan mekanizma gücünü ise, OMEGA Co-Axial Master Chronometer kalibre 8900 sağlıyor.