Canlandırdıkları dizi veya film karakterleriyle başarılarını taçlandırmak için çabalayan bazı oyuncuların yüzü bir türlü Oscar ve Emmy’den yana gülmüyor. Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

1 – Jules Winnfield 

Samuel L. Jackson, Pulp Fiction’da canlandırdığı Jules Winnfield rolüyle Oscar’a aday gösterildi ama başarılı oyuncu Oscar’dan eli boş döndü.

2- Monica Geller

Friends’in annesi Monica Geller rolüyle gönüllerde taht kuran Courteney Cox, Emmy Ödülü’nü kazanamayarak hayranlarını şoka uğrattı.

3- Jim Halpert

The Office’in en sevilen karakterlerinden biri olan ve 9 sezon başarılı performans sergileyen Jim Halpert rolündeki John Krasinski, Emmy Ödülü’nü ne yazık ki kazanamadı, hatta Emmy’e aday bile gösterilmedi.

4 – Snape

Harry Potter serisinin Snape karakteri Alan Rickman, rolüyle Oscar ödüllerine hiç aday gösterilemedi. Alan Rickman daha önceki rolleriyle de Oscar’a hiç aday gösterilmeyen ödülsüz oyuncular arasında gösteriliyor.

5 – Lorelai Gilmore 

Gilmore Girls’de Lorelai Gilmore rolüyle dikkat çeken ve hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşan Lauren Graham, Oscar’a aday gösterilemese de 2001 yılında sadece Altın Küre ödülü için aday gösterildi.

6 – Jim Stark 

James Dean’in üstüne yapışan ve asi rolü sayesinde kendisine büyük bir şöhret kazandıran Rebel Without a Cause (Asi Gençlik) filmindeki Jim Stark karakteri ünlü oyuncuyu Oscar’a taşıyamadı.

7 – Barney Stinson

Bir dönemin en popüler dizilerinden olan ve hafızalardan silinmeyen How I Met Your Mother deyince aklınıza hemen Barney Stinson geliyor değil mi? Dizinin antidepresan etkisi gösteren unutulmaz karakteri Barney Stinson ile Neil Patrick Harris da Emmy Ödülü’nü kazanamamış oyuncular arasında yer alıyor.

8 – Meredith Gray

14 yıldan beri devam eden ve dizi tutkunları tarafından soluksuz izlenen Grey’s Anatomy’in sevilen karakteri Meredith Gray, oyuncu Ellen Pompeo’nun yüzünü ödüllerden yana güldürmedi. Emmy’e ve diğer ödüllere aday bile gösterilmeyen oyuncu sizce bu talihsizliğinin önüne geçebilecek mi?

9- Spock

Türünün en başarılı örneklerinden Uzay Yolu’yla özdeşleşen Spock’u unutmak ne mümkün… Dizi tutkunlarından Spock karakteriyle tam not alan ama jürilerle arası pek iyi olmayan Leonard Nimoy de unutulmaz rolüyle hiçbir ödül alamamış ünlüler arasında…