Hazal Kaya, Aşk-ı Memnu dizisiyle yıldızı parlayan oyunculardan biri.  Ardından Adını Feriha Koydum dizisiyle ses getiren güzel oyuncu, genç yaşına bugüne kadar birçok dizi ve film sığdırdı. Özel yaşamında ve rol aldığı dizilerde kıyafet seçimleriyle dikkatleri üzerine çeken Hazal Kaya’nın stiline dair şifreleri paylaşıyoruz.

Hazal Kaya’nın stiline dair şifreler

1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep’de doğan Hazal Kaya’nın annesi ve babası avukattır. İstanbul Balat’ta büyüyen Kaya, 4,5 yaşında kemana, 7 yaşında da baleye başladı. Kamera karşısına geçmesi reklam filmiyle gerçekleşen Hazal Kaya, Ekol Drama’da Ayla Algan’dan ders aldı. Sonra da “Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi”nde Ümit Çırak’tan eğitim aldı.

Rol aldığı dizilerde ve özel yaşamında  giyim tercihleriyle gözleri üstüne çekmeyi başaran Hazal Kaya, kimi zaman cesur kıyafetleri sebebiyle eleştirilse de o aslında ölçülü giyinmeyi bilen ünlülerden. Straplez ya da bir omzu açık elbiseler giymeyi tercih eden kaya, göğüs dekoltesinden vazgeçmiyor. Diz üstü elbiselerin de çok yakıştığı güzel oyuncuyu bu tarz elbiselerle de görmek mümkün.