Ekranların güzel ve başarılı oyuncularından Hande Soral, “Günlük rutinlerim dışında güzel görünmek için özel bir çaba sarf etmiyorum” dese de biz kendisinin tüm güzellik sırlarını öğrendik.

Ekranlardan uzak olduğunuz bir dönemdesiniz. Şu sıralar neler yapıyorsunuz?
İsimsizler dizisi devam ederken, yeni taşındığımız evimizle ilgilenememiştim. Bir süredir evimle ilgileniyorum. Bu süre içinde iş hayatından da çok uzak kalmadım aslında. Diziden hemen sonra Diadermine ile anlaşmamız gerçekleşti ve çok keyifli bir çekim sürecine girdik.

Diadermine markasıyla olan iş birliğinizin hikayesini öğrenebilir miyiz?
Severek kullandığım ve kalitesine güvendiğim bir markayla yan yana gelmek, benim için çok güzel bir buluşma oldu. Ayrıca markanın arkasında 110 yılı aşkın bir dermatoloji uzmanlığı olması bana daha da güven veriyor. Diadermine’in Türkiye pazarında çalıştığı ilk ünlü yüz olmak da ayrıca gurur verici… Sanırım karşılıklı hayranlıkla bir araya geldik.
Başarınızı neye borçlusunuz?

Başarının öncelikle çok istemeye bağlı olduğunu düşünüyorum. Güzellik, yetenek ve şans başarıda etkili olabilir elbette ama istemeden başaramazsınız.

Güzel kadın, bence bakımlı kadındır

Tanınan biri olmak hayatınızı zorlaştırdı mı?

Tanınan biri olmanın çok güzel tarafları olduğu gibi farklı zorlukları da var. Bu bizim yaptığımız işin bir parçası, böyle kabul etmek lazım, o zaman rahatsız edici olmuyor.

Yoğun bir günün ardından sizi ne dinlendirir?

Evde ayaklarımı uzatıp sessizce bir süre kendimi dinlemek beni çok rahatlatır. Güzel bir yemek yapıp, güzel bir film izlemek de tüm yorgunluğumu alır.

Daima güzel görünmek üzerinizde bir baskı yaratıyor mu?

Günlük rutinlerim dışında güzel görünmek için özel bir çaba sarf etmiyorum.

Güzelliği ile dikkat çeken bir kadın olarak güzelliği siz nasıl tanımlıyorsunuz?

Güzel kadın, bence bakımlı kadındır. Bakımdan kastım da kuaförden çıkmamak, kıyafeti ve ayakkabısıyla modaya uygun olmak değil… Temiz, kendine değer veren, kendiyle ilgilenen ve kocaman gülümseyen kadın güzeldir.

Geceleri yüz bakımı yapmadan uyuduğumu hiç hatırlamıyorum

Makyaj yapmayı sever misiniz?

Makyajımı kendim yapmayı sevmiyorum. Zaman zaman çok iyi make-up artistlerle çalışıyorum. O kadar iyi olmasalar, makyaj yapılırken çok sıkılabilirim.
Cilt bakımınıza önem verir misiniz?

Aslında oyuncu olarak kendimize bakmak, işimizin de bir parçası… Dizi setlerinde saatlerce çalışan bir kadın oyuncu olarak, tüm gün yüzümde kalan makyaj sebebiyle cilt temizliğime çok önem veriyorum. Gün içinde sette fırsat buldukça makyajımı çıkartıp, yüzümü temizleyip dinlendiriyor ve nemlendirerek tekrar makyajımı tazeliyorum. Bunun için tercihim Diadermine HYDRALIST serisinin Günlük Bakım Kremi… Normalden karmaya dönük bir cildim olduğu için özellikle jel dokulu olanı tercih ediyorum. İnanılmaz hafif ve kolay emilen bir yapısı var. Ayrıca Mucizevi Nemlendirici Sprey de pratik kullanımıyla sette bakıma pek zaman bulamadığımda kurtarıcım oluyor. Makyaj öncesi baz gibi veya makyaj üzerine de uygulanabildiği için evde, sette, dışarıda kısaca her yerde rahatlıkla kullanabiliyorum. Ayrıca geceleri yüz bakımı yapmadan uyuduğumu hiç hatırlamıyorum.

Yılların etkisine karşı koymak için cilt bakımınızda nelere dikkat ediyorsunuz?

Aslında yıllar içinde olduğu gibi aylar içinde de bakım ritüellerinde ufak değişiklikler yapmak gerektiğine inanıyorum. Öncelikle size iyi gelen, cildinizle uyumlu ürünü bulduğunuzda en zor kısmı atlatmış oluyorsunuz. Yıllardır kullandığım ürünlerde çok fazla değişiklik yaptığımı söyleyemem, Diadermine ile tanışmamın ve sonra ayrılamamamın sebebi de budur.