Bu hafta dışarı çıkma alternatifleri yerine size iyi gelebilecek dizilerden bahsetmek istiyoruz. Evet, bazılarınız onlardan nefret edebilir ancak bizce hafta sonu alternatifi için oldukça iyiler. O diziler hangileri mi?

Peaky Blinders

Bir kere bu diziyi 1900’lü yıllardan hoşlanıyorsanız bayılacağınızı söyleyelim. Bahisçi bir ailenin Birmingham sokaklarındaki hakimeyetini ve kendilerince doğru olan kuralları doğrultusundaki yaşamını izliyorsunuz. Üstelik Tom Hardy ve Cillian Murphy gibi isimlerle göz zevkinize de ziyadesiyle iyi gelecektir.

Mad Men

Reklamın cool dünyasına hoşgeldiniz. 1960 yılların reklam dünyasında olan biteni gözler önünde seren dizi, modern klasikler arasında yerini aldığını söyleyebiliriz. İnternetten ve Netflix üzerinden izleyebileceğiniz dizinin hatırı sayılır bir Emmy ödüllü olduğunu da notlarımız arasına ekleyelim.

The Crown

II. Elizabeth’in hayatını konu alan İngiliz dramasının en önemli örneklerinden. Geçtiğimiz yıl yayınlanmaya başlayan dizideki kıyafetler bugün pek çok kadının ilgisini çekiyor. Dizideki kostümlerin yanı sıra mekanların da tarihi dokusu sizi alıp eskilere götürecek.

The Rain

Yok biz post-apokaliptik bir dünyada takılmak istiyoruz diyorsanız, buyurun onun için de bir örneğimiz var. The Rain Danimarka yapımı olup baştan söyleyelim Brön gibi bir kaliteli bir yapım değil. Ancak konusu tam olarak hayatta kalmayı anlattığı için hafta sonunda güzel bir alternatif olabilir diye düşündük. Üstelik dizinin ilk sezonunun sekiz bölümden oluşması da izlenmesini kolay kılıyor.

Safe

Daha öncede haberini yaptığımız Safe son dönem Netflix’de yayınlanmış en iyi poliseyelerden biri. Dizinin detayı için hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Başrolünde Dexter’dan hafızalara kazınan Michael C. Hall’un olduğu bu dizi modern teknolojinin de bir yere kadar hayatımıza girdiği ve güvenlik konusundaki açıkları ortaya çıkarıyor. Kameralar, kapılar, sosyal medya eğer siz kaybolmak isterseniz hiçbir şey yapamaz!