Doğayla iç içe ortamıyla İstanbullulara nefes aldıran UNIQ İstanbul, geleneksel Açıkhava Film Festivali maratonuna 5 Haziran akşamı Oscar’a damga vuran The Shape Of Water (Suyun Sesi) filmiyle başlıyor. Geçen yıl büyük beğeni kazanan festival ile binlerce kişiyi ağırlayan UNIQ İstanbul, Başka Sinema işbirliğiyle bu yıl da sanatseverlere 35 filmlik dopdolu bir program sunuyor. Yoğun talep gören kısa filmlerin de seçkiye dahil edildiği festival programı kapsamında animasyon gecesi, korku gecesi ve 14 Haziran’da başlayacak Dünya Kupası’na özel bir gece de düzenlenecek.

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı ödüllü filmlerden oluşan zengin film seçkisinde Berlin, Venedik ve Cannes gibi önde gelen festivallerde gösterilmiş, Michael Haneke, Greta Gerwig, Yorgos Lanthimos, Michel Hazanavicius, Andrey Zvyagintsev, Christian Petzold, Fatih Akın gibi yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor. Festival kapsamında gösterilecek
İşe Yarar Bir Şey, Daha, Sofra Sırları, Kelebekler filmlerinin yönetmen ve oyuncuları UNIQ’te sanatseverlerle buluşacak.

Ingmar Bergman’ın 100. Doğum yıl dönümü kapsamında yapılacak özel gösterimde Bergman’ın Oscar, Altın Küre, BAFTA ve Venedik Film Festivali’nde ödüller kazanmış ikonik filmi Fanny ve Alexander da kolay kolay yakalanamayacak bir fırsat olarak açık havada izleyicilerin beğenisine sunulacak baş yapıtlar arasında yer alıyor.

Yaz boyunca devam edecek ve sanatseverlere büyülü geceler yaşatacak UNIQ Açıkhava Film Festivali biletlerine www.biletix.com adresinden, festival programıyla ilgili tüm detaylara www.uniqistanbul.com adresinden ulaşılabiliyor.

Haziran ayında seyirciyle buluşacak filmlerin listesi

5 Haziran The Shape Of Water
7 Haziran Happy End
8 Haziran The Killing Of A Sacred Deer
10 Haziran Hakaret
12 Haziran Ladybird
14 Haziran Looking For Eric – Dünya Kupası Özel
17 Haziran Kısa Film Gecesi
19 Haziran I, Tonya
21 Haziran Loving Vincent
22 Haziran The Greatest Showman On Earth
26 Haziran In The Fade
28 Haziran The Square
29 Haziran Have A Nice Day + Your Name Anismayon Gecesi