Acıbadem Ankara Hastanesi Diş Klinik Sorumlusu Protez Uzmanı Dr. Eda Özdere, estetik bir gülümsemeye sahip olmanın yollarını anlattı.

 

DİŞ ESTETİĞİYLE GÜLÜMSEMENİZ GÜZELLEŞİYOR

Kim gülümsediğinde ya da konuşurken bembeyaz ve inci gibi dişleri olsun istemez ki? Bazıları bu konuda doğuştan şanslı olsa da, bazıları onlar kadar şanslı değil. Fakat kişiye özel gülüş tasarımı sayesinde güzel ve doğal bir gülüşe kavuşmak mümkün. Acıbadem Ankara Hastanesi Diş Klinik Sorumlusu Protez Uzmanı Dr. Eda Özdere, estetik bir gülümsemeye sahip olmanın yollarını anlattı.

Dişlerimizin durumu sadece diş sağlığımızı değil, estetik görünüşümüzü de etkiliyor. Sararmış, ayrık, kırık veya çürük dişler, şişik ya da kırmızı dişetleri, hem konuşmamızı hem de gülüşümüzü bozuyor, davranışlarımızı kısıtlıyor. Bu yüzden çürüksüz, yüzle orantılı, beyaz dişlere sahip olmak hepimizin ortak arzusu. Kişiye özel gülüş tasarımının birçok aşamadan oluşabileceğini belirten Dr. Eda Özdere, ihtiyaca göre tel tedavisinden diş beyazlatmaya, diş eti seviyelerinin düzenlenmesinden porselen lamina ve kaplamalara kadar gereken her türlü diş tedavisi bir arada kullanılarak, ‘güzel bir gülüş’ elde edilebileceğini söylüyor.