1 Nisan dendiğinde akla ilk gelen yapılan 1 Nisan şakalarıdır. Genellikle de bunlar hepimizin birbirimize yaptığımız ufak tefek şakalardır. Peki ya hiç ünlü araba firmalarının 1 Nisan şakası yaptığını görmüş müydünüz?

Hepimizin çok iyi bildiği Honda, BMV, Skoda, Nissan gibi büyük araba firmaları 1 Nisan’a özel olarak ya arabalarının görünüşlerini değiştirdi ya da komik reklam filmleri yayınladı.

Honda

Honda, CR-V orta boy SUV Roadster’ın çatısını deyim yerindeyse tıraş ederek arabanın görünümünü bu hale getirdi. Bize göre bunu yapmak için basit bir Photoshop yapmak yeterli olurdu ama yine de bunun gerçekte yapıldığını bilmek ve görmek güzel.

BMW

BMW, küçük dostlarımız köpekler için i8 şeklinde bir yatak tasarladı. Küçük dostlarımız aynı arabanızda yaptıkları gibi kafalarını camdan çıkarabiliyor. Aynı zamanda tasarıma eklenen küçük rüzgar fanları sayesinde köpeğiniz kendini kafasını arabanızdan dışarı çıkarmış gibi hissediyor! İtiraf edelim bu çok tatlı bir 1 Nisan olmuş!

McLaren

Bazı sürücülerin arabalarının dış tasarımını kaplama yoluyla değiştirdiklerini hepimiz biliyoruz. Kaplama konusunda çok yaratıcı kişiler var. İngiliz markası McLaren, 1 Nisan için kendini bir kuşa çevirmeye karar vermiş! Şakalar komiklikler bir yana, gerçekten hiç de fena olmamış.

Lexus

Gelelim Lexus’a. Spoof reklamına göre, otonom yazılım güncellemesi, Lexus sürücülerinin önündeki daha yavaş sürücüleri bir düğmeye basarak daha uygun bir şeride taşımasına izin verebiliyor. Sabırsız sürücüler için ideal olmaz mıydı?

Dacia

Birleşik Krallık’ta güneşe yılda sadece 1.440 saat maruz kalınmasından ilham alan Dacia, insanlar solaryumlara bir servet ödemek zorunda kalmasın diye koltukları şezlonga dönüştürülebilen bir ‘Otomobil Solaryum’ yapmış. Aslında mantıklı da şimdi; neyse, Birleşik Krallık’ta yaşayanlar düşünsün…

MAN

Ticari araçlar konusunda en çok bilinen markalardan biri olan MAN, bir dondurma arabası yapmış. MAN’ın sloganlarını biraz komik bir hale getirerek araca kurulan ses sistemiyle geziniyor ortalıklarda. Hazır bahar ve 1 Nisan gelmişken siz de bir külah dondurma almaz mıydınız?

MINI

Hipster tarzını benimseyenlere iyi bir haberimiz var! En sevilen arabalardan biri olan MINI kendini Instagram’da kullanılan Retro filtrelerle donattı. Fotoğraflarınızda olan muhteşem filtrelerin bir de camlarda olduğunu hayal edin…

MG

Görünmez bir arabanız olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? MG, 1 Nisan’a özel olarak tamamen görünmez bir araba tasarladı! Sadece logoyu görebiliyorsunuz… Bizce muhteşem bir sürüş keyfi olurdu!