Hafif deli ve eğlenceli ekibiyle alternatif müziğin dikkat çeken ismi Deli Müjgan, meyhane konseri konseptiyle 12 Ocak Cuma akşamı Gayrettepe KATS Sahne’de! İçinde büyüdükleri müzikal çevre ile evrensel tınıları birleştiren Deli Müjgan grubunun konserini, hem ayakta hem de yemekli masa düzeninde izleme alternatifi bulunuyor.

Canlı performanslarında cover şarkıların yanı sıra kendi bestelerini de çalan Deli Müjgan grubunun konserleri, hem seyircilerin hem de kendilerinin eğlendiği bir etkinlik olarak tanımlanıyor.
2015 yılında Serhat Sezen tarafından İstanbul’da temelleri atılan, uzun yıllar boyunca farklı pek çok grup ile sahne alan müzisyenlerden kurulu Deli Müjgan grubu, 2016 yılı ile birlikte hafif deli ve eğlenceli ekibine kavuştu. Vokal ve akustik gitarda Serhat Sezen’in, klasik gitarda ise Kıvanç Küçükçelebi’nin yer aldığı grubun müzikal duruşu, üyelerinin içinde büyüdükleri müzikal çevre ile daha evrensel tınıları birleştirdiği, rock, reggae, funk, blues ve folk müziğin bir karışımı olarak ifade edilebilir.

Ahmet Kaya’nın bilinen eseri “Ağladıkça”ya Bossa Nova tarzında yaptıkları cover ile beğeni toplayan grup, sözlerinin bir kısmı Orhan Veli’ye, diğer kısımları vokalist Serhat Sezen’e ait olan “İçkiye Benzer Bir Şey” adlı parçaları, “Madam”, “Yapamıyorum” gibi sevilen besteleriyle de dikkat çekiyor.

Deli Müjgan nasıl doğdu?

Müjgan’ın hikayesine gelince; Müjgan Cihangir semtinde ikamet eden ve gerçekten de karışık duygu durumu ile biraz deli ama aynı zamanda da asil ve sahibinden başkasını sevmeyen şahsına münhasır bir kedi. Grubun ismi de buradan geliyor.

Giriş katındaki restoranıyla etkinlik öncesi ve sonrasında konuklarına keyifli bir ortam da sunan KATS Sahne, merkezi konumu ve toplu taşımaya ulaşım kolaylığıyla müzikseverlerin yeni mekân arayışına bir alternatif olarak öne çıkıyor.


Deli Müjgan’ın 12 Ocak 2018, Cuma akşamı saat 21.30’da başlayacak konserinin biletleri Biletix’ten ve Gayrettepe KATS Sahne’den temin edilebiliyor.