Cinsel hayatınızın düzenli şekilde devam etmesi sağlamak istiyorsanız cinsel ilişki sonrası asla yapılmaması gereken 3 kuralı bilmelisiniz. İşte cinsel ilişki sonrası asla yapılmaması gerekenler:

1- Cinsel bölgeyi sabunla yıkamayın!

Cinsel ilişki sonrası temizlenmek her zaman gereklidir ancak bunu yaparken sabun kullanmamalısınız. Sabun tahrişe, kuruluğa neden olabilir ve bu da alerjik bir reaksiyon yaratabilir.

Vajina kendiliğinden temizlenebilen bir organdır, bu nedenle duş alırken sabunla yıkanmaması gerekir. ifadelerini kullandı. Temizlenmek için su yeterlidir.

2- Hemen tuvaletinizi yapmayın!

Cinsel ilişki sonrası insanlar sürekli işeme gereği duyar. Bu aslında güzel bir durum, vajinada biriken bakterilerin temizlenmesine neden olur ancak biraz sabretmeliyiz.

Seks sonrası hemen işemek mesane enfeksiyonuna neden olabilir. Biraz zaman geçirip 1 saat sonra tuvaletinizi yapmalısınız.

3- Sıcak küvet içerisine girmeyin!

Vulva, cinsel uyarı sonrası şişebilir ve bu da vajinanın açılmasını sağlar. Böylece cinsel bölgeniz enfeksiyonlara açılmış bir hale gelir. Eğer sıcak bir küvet içerisindeyseniz, anüsünüz bakterilere maruz kalabilir. Ayrıca sıcak su cildinizdeki antimikrobiyal bakterilerin verimliliğini de düşürür. Bu yüzden bu konulara dikkat etmeniz sağlığınız için büyük bir yarar sağlayacaktır.