Söylemesi kolay biliyoruz. Erkekler kadınları anlamamaktan, kadınlar erkekleri çözememekten dolayı yüzyıllarını harcadı. Bu yüzden size net bir reçete yazmamız mümkün değil ama adımlarınızı daha dikkatli atabilmeniz için bazı önerilerimiz var! İşte onu kendine aşık etmenin 10 yolu:

Kendiniz olun

Birini etkilemek için yapacağınız en büyük yanlış olmadığınız biri gibi görünmeye çalışmak olur. Çünkü vakit geçirmeye başladıkça, başka biri gibi davranamayacağınız çokça an olacak. Bu durumda da tutarsızlıklarınızla küçük oyununuz açığa çıkacak. Aynı durum başınıza gelse karşınızdakini siz itici bulmaz mısınız? Bir süre sonra gerçekle yüzleşince hayal kurduğu kişinin siz olmadığını anladığında durum çok daha kötü olabilir.
Kendinize güvenin, doğal davranın. Size özel şeylerin aklında yer etmesini sağlayın. Erkekler samimi bir arkadaşı ve mutlu bir suratı asla geri çeviremezler. Ona karşı açık ve samimi olun. Onu gördüğünüzde çok sesli ya da görünmez davranmayın. Sebepsiz yere kahkahalar atmayın. Her aklınıza gelen şeyi söylemeyin. Onun karşısında otururken daha gergin davranacaksınız. Ama stres olmanıza neden olacak Bir şey yok. Sakin olun, derin nefes alın ve ona arkadaşınızmış gibi davranın.

Özgüveninize sahip çıkın!

Kadın ya da erkek fark etmez kimse özgüveni eksik biriyle birlikte olmak istemez. Her an karamsar düşüncelere sahip olan, kendinin ve etrafındakilerin iyi yönlerini fark etmeyen biriyle ne kadar vakit geçirebilirsiniz? Bu noktada nasıl göründüğünüz değil, kendiniz hakkında ne düşündüğünüz önemli. Hiçbir şey, özgüven kadar karizma yaratamaz. Kendine ne kadar güvendiğinizi ona her fırsatta gösterin. İyi yönlerinizi etkili silahlarınız olarak kullanmaktan çekinmeyin.

Küçük dokunuşlar büyük mutluluklar

Küçük dokunuşlar karşınızdakinin kendisini sizinle daha rahat ve daha yakın hissetmesini sağlar. Mesela konuşurken hafifçe omuzuna dokunmanız veya arada kollarınızın birbirine değmesi sizi birbirinize daha fazla yakınlaştırır. Bunu asla abartmayın. Çünkü hem karşınızdakini rahatsız edersiniz hem de dokunmuş olmanızın bir kıymeti olmaz.

Aynalama taktiğini kullanın

Yazar M. Barış Muslu, “Neuro Aşk” kitabında onun aklına girmek için ‘aynalama’ tekniğinin kullanılabileceğini söylüyor. Aynalama, farkında olmadan karşınızdakinin bilinçaltına ‘seninle aynı frekanstayım’ mesajları gönderiyor. Yani karşınızdakiyle bilinçaltı seviyesinde bir bağ oluşturuyor. Kitapta tekniğin uygulanması için verilen ipuçları ise şöyle; O konuşurken, bacak bacak üstüne atarsa, siz de atın, kollarını birleştirmişse aynısını yapın. Onu ayna gibi takip edin: O sağ ayağını attıysa, siz sol ayağınızı atın. Aynalama yaparken onunla birebir iletişimde olmanız bile gerekmez. Bir kafede farklı yerlerde otururken bile yapabilirsiniz. Eğer bunu konum olarak yakın bir noktada yapıyorsanız, sizi hiç tanımıyorsa bile sizinle konuşmaya başlayabilir.

Gülümseyin

Gülümseyin ve daha çok gülümseyin! Yapılan araştırmalar gülümseyen kişilerin daha çekici, daha ilginç ve daha başarılı algılandıklarını söylüyor. Onun sizi çekici ve kendine güvenli bulmasını istiyorsanız, gülümseyin! Hayat enerjisi yüksek, sakin, kendinden emin, yaşadığı anın tadını çıkaran, iyi yönlerini keşfedebilen insanlara kim dur diyebilir ki?

Dinleyin!

Hayatta her şeyi siz yaşamadınız. En kötü ve iyi olaylar sizin başınıza gelmedi. En büyük tutkuların sahibi de siz değilsiniz. Karşınızdaki insanları dinleyin ama en çok da flört ettiğiniz erkeği dinleyin. Eğer kendisi için büyük önem taşıyan veya tutkuyla bağlı olduğu bir şeyden bahsediyorsa bu size kendisini açtığı anlamına gelir. Aynı zamanda bu onun için ilgilenmemeniz veya küçümsemeniz durumunda kırılma, incinme riski almaktır. Sizinle tutkularını, korkularını, inançlarını paylaşan birini kırmayın.

Gizeminizi koruyun!

Evet, maalesef bu gerçek. Flört döneminde ne kadar gizemli ne kadar tahmin edilmez olursanız o kadar ilgi çekici olursunuz. Başınıza gelen her şeyi bir günde ona anlatmayın. Sevdiğiniz sevmediğiniz her şeyi bir kere de önüne sermeyin. Sizi keşfetmesine, merak etmesine izin verin. Olayları anlatırken dürüstlüğünüzden ödün vermeden boşluklar bırakın ve tamamlaması için ona fırsat verin. Erkekler her zaman çözmeye, heyecana, maceraya ihtiyaç duyar. İlişkinin ilerleyen aşamalarında güvenilir olmak elbette artı bir özellik. Ama flört aşamasında güvenilir değil, kestirilemez olmak size karşı ilgisini artırır.

Anın tadını çıkarın

Birlikte yapmaktan keyif alacağınız aktivitelerin peşine düşün. Hayal kurun, gerçekleştirin. Maça gidin, yürüyüş yapın, bir hikaye arasında bahsettiği dondurmacıya uğrayın, sevdiği şarkılarla geçecek bir gece hazırlayın, bulutları izleyin… Ama mutlaka sizinle arkadaşlık bağı da kurmasını sağlayacak özel aktiviteleri bulabilmek için dedektiflik yeni deyimiyle sosyal medyada stalkerlık yapın.