Afrodizyak, kişilerde cinsel anlamda istek uyandırmaya  ve cinsel gücü artırmaya yarayan yiyeceklere, ilaçlara, bitkilere vb. deniliyor. Yiyeceklerin bir çoğunda afrodizyak bulunuyor. Bu afrodizyak ise ruhu ve libidoyu besliyor. Biz de bu haberimizde sizlere hangi yiyeceklerin cinsel performansı arttırdığını söylüyoruz. İşte uzmanların kadınların cinsel isteklerini artırmaları için önerdiği yiyeceklerden birkaçı…

Cinsel istek arttırıcı yiyecekler

1-Çikolata

Beyin etkinliğini hızlandıran maddeler içeren çikolata, özellikle kadınlarda cinsel isteği arttırır. Bunun yanında çikolata mutluluk hissi verir ve beyindeki kimyasal hormonların salgılanmasını sağlar.

istek

2-Çilek

Çileğin hem görüntüsü hem de içeriği cinsel isteği artırıcı özelliğe sahip. Oldukça lezzetli bir meyve olan çilek, aynı zamanda cilde de çok iyi geliyor.

istek

3-Kırmızı biber

İçeriğindeki mutluluk hormonu endorfin üretimini sağlayan ‘kapsaisin’ bileşeni nedeniyle kırmızı biberin tüketilmesi gerekiyor. Kan dolaşımıını ve kalp atışını da hızlandıran kırmızı biberin en dikkat çekici özelliği ise cinsel performansı arttırması.

İstek
 

 

 

 

 

 

 

4-Tarçın

Tarçın, antik çağlardan beri afrodizyak etkisi sebebiyle tercih ediliyor. Kokusu sayesinde hem erkek hem de kadınlarda libidonun artmasını sağlıyor. Dolayısıyla aromalı mumlar veya tarçın yağı kullanılması kadınlar cinsel isteği artırır. Bunun yanında tarçın rahatlatır.  Bu sebeple tarçın çaylarını da hem rahatlamak hem de cinsel isteği artırmak için tüketebilirsiniz.

istek

5-Ahududu

Ahududu da tıpkı çilek gibi görüntüsü sebebiyle cinsel isteği artıran meyveler arasında yer alıyor. İçerdiği bol miktarda antosiyan, afrodizyak etkisi sağlar. Bunun yanında tansiyonu düşürür, kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar, idrar söktürür. Bağırsakların çalışmasını da düzenler.

istek