Beklenen gün geldi 4N1K İlk Aşk dizisi yarın Cuma (6 Temmuz) Fox Tv’de başlıyor. Dizi oyuncuları ve oynadıkları karakterleri ne kadar iyi tanıyorsun?

Gözde Mutluer dizinin esas kızı

1991 yılında doğan Gözde Mutluer Marmara Üniversitesi’ne Sinema TV bölümünde okudu. Pek çok reklam filminde yer aldı. 2009 yılındaki  “Melek Korusun” dizisi ile oyunculuk kariyerine başladı. Beyaz perde deneyimini “Kardeşim Benim” filmiyle yaşadı. Gözde aynı zamanda kadın portreleri ve manzaralar üzerine yaptığı illüstrasyonlarla resim çalışmaları da yapıyor. Sıla’nın albüm kapakları için çizimler yapan oyuncu, şarkıcının bir klibinin de yönetmenliğini üstlendi.

Dizideki karakteri Yaprak Ayvaz

Etrafındaki kızlara pek benzemeyen yaprak topuklu ayakkabıyla yıldızı barışmayanlardan, converse’lerim olmadan asla kafasında. Annesi, yani onun deyimiyle ”Anakraliçesi” Oya’nın, babası Taner’in bu hayattaki ağır imtihanı… Okulda da rahat durmuyor. Kınama ve uzaklaştırma koleksiyonu var. Ali’nin yıllardır aşık olduğu ama açılamadığı kız. Etek, eyeliner ve pembe renk gibi ömründen ömür götüren bir yığın sözcüğe bugünlerde bir yenisini ekledi; sırık, yani Barış.

Atakan Hoşgören, dizinin esas erkeği

1999 yılında İstanbul’da doğan Atakan Hoşgören, Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümüne devam ediyor. Birçok reklam filminde yer aldı. İlk oyunculuk deneyimini “Yıldızlar Şahidim” dizisinde gerçekleştirdi. Atakan, 5 yıl kadar Beşiktaş altyapısında basketbol oynadı. Hobileri arasında ise kitap, sinema, tiyatro, basketbol, müzik, kısa film, spor ve Klasik Araba tutkusu bulunmaktadır.

Dizideki karakteri Ali Tekelioğlu

Yaprak’ı, her durumda, şartlar ne olursa olsun, koruyan kollayan gamzeli kahraman. Çocukluktan beri hislerini Yaprak’a ne anlatabilmiş ne de Yaprak anlayabilmiş. Okulun basket takımının yıldız oyuncusu ve kaptanı. Barış burada da Ali’nin tadını fena kaçırıyor. Babası Tekin’le yıldızları asla barışmamış. Aralarında derin bir baba ve oğul çatışması var. Devasa bir gizemin ortasında yaşıyor yıllardır ve henüz bunun farkında değil. Okuduğun okulun rehber hocası, her belada kapısını çaldığı Ela Hoca, onun gerçek annesi ve Ali henüz bunu bilmiyor.

Cihan Şimşek, dizinin aşk doktoru

1992’de Almanya’nın Bad Säckingen şehrinde doğdu. İlk oyunculuk deneyimini 2009 yılında yayınlanan ‘Bez Bebek’ dizisiyle oldu. Birçok markanın reklam filminde yer aldı. Pek çok dizide yan rollerde yer aldı.

Dizideki karakteri Sinan Yorulmaz

Aşk formülleri ondan sorulmakta; hayatın anlamını erkek dergilerindeki tüyolarda, ezber ettiği romantik komedilerde bulmuş. Gelgelelim sert kayaya, yani bildik aşk formüllerinin işlemediği bir kıza tosluyor, Yelda’ya. Hoşlandığı Yelda’nın, okulun ömür törpüsü Müdür’ün kızı olduğunu bilmiyor henüz. Anne ve babası yıllar önce boşanmış. Annesi Melike onun her şeyi… Bekar annesine, bir başka bekar, okulun Müdür’ü gönlünü kaptırmış.

Sina Özer, dizinin kıskanç aşığı

1995 doğumlu Sina Özer, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünden mezun oldu. 2013 yılından bu yana farklı sosyal medya platformları kendini gösterdi. İlk oyunculuk deneyimini “Gurbette Aşk” dizisi ile başladı.

Dizideki karakteri Gökhan Karademir

Ölümüne dost, ölümüne aşık, ölümüne agresif, ölümüne arıza, ölümüne geyik… Sevgilisi Merve’yi deli gibi kıskanıyor. Gerçek anlamda ”deli” gibi. ”Bu dünyada kıskanmak konusunda ne kadar saçmalanabilir?” in sınırlarını Gökhan belirliyor. Sosyal medya kelebeği olmuş Merve’yi stalklarken. Merve’nin gardrobundaki, mini mini kıyafetlerin ezeli düşmanı… Fizikçi’yle ayrı bir muhabbeti, ayrı bir soğuk savaşı var.

Cemrehan Karakaş, dizinin en cool takılanı

1993’te doğumlu Cemrehan Karakaş, Bilgi Üniversitesi Kültür ve Sanat Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2011 yılında ‘Canım Babam’ dizisiyle oyunculuğa başladı. Pek çok yapımda yer aldı. Okuduğu bölüm örsel sanatlar ve tasarım faaliyetlerini profesyonel olarak sürdürüyor.

Dizideki karakteri Oğuz Ünal

Pijama – Pislik – Pizza. Bu üçlü, Oğuz’un vazgeçilmezi. En son ne zaman herhangi bir konuda ciddi olduğunu o da hatırlamıyor. Birine, şaka yollu bir pislik yapacaksa; kişi, mekan, zaman tanımıyor. Hele sınır hiç tanımıyor. Annesi Zeliş’in orantısız sevgisine maruz kalıyor, her saat her dakika. Onun da bir aşkı var elbette. Hatta rüyalarının kadını, odasının duvarlarını da süslemekte. Kate Upton, onun imkansız ve de biricik aşkı.

Burak Yörük, dizinin sırığı

1995 yılında İstanbul’da doğan Burak Yörük, Beykent Üniversitesi’nin “Tiyatro bölümünde” eğitimini sürdürüyor.

Dizideki karakteri Barış Ozansoy

Nam-ı diğer Sırık. Özgüveni battal beden. Şayet bir ”Ozansoy”sanız, hayata bir adım önde başlarsınız. Barış, Ozansoy ailesinin tatlı serseri veliahtı. Hayat onun için bir oyun alanı… İlgi odağı olmaya bayılıyor. Rekabet, onun vazgeçilmezi. Hayatta hiçbir şeyi elde etmek için ekstra bir çaba sarf etmediği için, ona meydan okuyan biri varsa, artık tek gündemi o kişi oluyor. Motosiklet ve basketbol onun vazgeçilmezi. Anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş, disiplin kumkuması babaannesi tarafından büyütülmüş.