“Gece Sempozyumu” Kasım’da kapılarını açıyor!

Eric De Volder’in oyunundan sahneye uyarlanan, yönetmenliğini Mesut Arslan’ın üstlendiği “Gece Sempozyumu”, 21 Kasım’da izleyicilerle buluşmak için gün sayıyor.

Eric De Volder’in oyunundan sahneye uyarlanan, yönetmenliğini Mesut Arslan’ın üstlendiği “Gece Sempozyumu”, 21 Kasım’da izleyicilerle buluşmak için gün sayıyor. Sahne tasarımı, seyirciyle kurduğu ilişki ve anlatısıyla öne çıkan yapım, Zorlu PSM prodüksiyonuyla sezon boyunca sahnede olacak. Güven Kıraç, Derya Alabora, Serhat Kılıç, Mert Fırat, Ersin Umut Güler, Yaşar Bayram Gül ve Pervin Bağdat gibi usta tiyatrocuları aynı sahnede buluşturacak olan “Gece Sempozyumu”nda olaylar, bir anne, üç oğlu ve ortalıkta olmayan bir babanın etrafında gelişiyor. Yönetmen Mesut Arslan, birey/sistem, birey/birey arasındaki iletişimin sınırlarını ortaya çıkarıp çizgisel yaşam ile döngüsel yaşam arasındaki farkı keşfetmeyi amaçlıyor. Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleşecek benzersiz deneyimde oyuncular ve metin, plastik sanatçısı Lawrence Malstaf’ın topaçlı entalasyonunun içine yerleştiriliyor; seyirciler ise açık bir arena etrafında konumlanıyor.

Nefes kesen komedi: Gerçek (La Vérité)

Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımı “Gerçek” (La Vérité), The Guardian gazetesi tarafından “çağımızın en heyecan veren oyun yazarı” olarak nitelendirilen Fransız romancı ve oyun yazarı Florian Zeller’ın eserinden uyarlandı. Nefes kesen anlarıyla her sahnede seyircinin algısını değiştirmeyi başaran ve şaşırtan oyunun kadrosunda Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder gibi değerli oyuncular yer alıyor. Dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek kavramlarını ele alan komedi Gerçek, Mehmet Ergen yönetmenliğinde tiyatroseverlere hafızalara kazınacak bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak yapımın prömiyeri 28 Kasım’da gerçekleşecek. Oyun, 12&13 Aralık tarihlerinde de izleyicilerle buluşacak.