20 yıllık mimarlık hayatının ardından tasarımcılığa başlayan Gülşah Sürel Erdem’in House of DIV markası son yılların en özel aksesuar markalarından. House of DIV’in ana koleksiyonu olan Megaron’da, bu sezon uzun bir yaşam ve mutluluk sembolü olan ‘Günebakan Çiçeği’, bolluk ve bereket sembolü olan ‘Başak Dalı’ ve şans sembolü olan ‘Dört Yapraklı Yonca’ motifleri ile süslenerek sıcak günlerin enerjisini üzerinize getiriyor. Diğer koleksiyonlar da ise yine House of DIV’in alıştığımız sade formları göz alıyor.


House of DIV markası yolculuğuna nasıl başladı?
Hani ailelere sonradan, plansız katılan ama çok sevilen bebekler vardır ya, House of DIV’de öyle hesapsız, kitapsız, plansız bir bebek gibi geldi. Çok isteyerek mimarlık eğitimi aldım ve uzun yıllar mesleğimi devam ettirdim. Aynı zamanda daha özgür ve yaratıcı olabildiğim alanlara da zaman ayırıyordum, resim gibi, model mumu ile tasarım yapmak gibi. Sevdiklerime özel hediyeler vermeye çok özen gösteririm. Bir yılbaşında kendi tasarladığım mum modelleri gümüş takılara dönüştürüp hediye ettim. Çok beğenilmesi, reklamcı bir arkadaşımın ‘hadi marka yapalım’ demesi, tasarımlarımın mağazalarda yerini bulmasını o kadar hızlı oldu ki…
Tasarımların ana hedef kitlesi kimler?
Tasarımlarımı ağırlıkla, özgün ve ruhu olan ürünlerden hoşlanan, içeriğe değer veren, stil sahibi olan ve gösterişten uzak duran entelektüel düzeyi yüksek insanlar tercih ediyor.

House of DIV kadınını nasıl anlatırsınız?
Bu soruya Coco Chanel’in bir sözü ile yanıt vermek istiyorum; “Sadelik, gerçek zarafetin temel anahtarıdır,” diyor. House of DIV kadınını hep böyle hayal ediyorum, zarif, yalın, güçlü ve cesur…
House of DIV tasarımlarının en önemli özellikleri neler?
Tasarımlarımda form ön planda. Dolayısıyla ürünün tasarımı ve üretim tekniği hangi malzemeyi gerektiriyorsa onu kullanıyorum. Bazen altın, bazen gümüş, bazen elmas, bazen pırlanta…

House of DIV’de bu sezon ilk kez çiçekler ve çok canlı renkler gördük. Yine minimalist ama çok daha canlı bir koleksiyon. Yeni koleksiyonu anahtar noktalarını anlatabilir misiniz?
House of DIV’in yalın, geometrik ve çağdaş bir çizgisi var. Zamansız formlardan oluşan ve yapı taşımız olan Megaron Koleksiyonu’na her sezon, sezon trendlerini yansıtacak eklemeler yaparak; zarif, yalın güçlü ve cesur House of DIV kadınına, trendleri stilinden ödün vermeden takip etme şansı sunuyoruz.
Bu yazın aksesuar modasından sizin favorileriniz hangileri?
Hiç düşünmeden asimetrik küpeler diyebilirim.

House of DIV tasarımlarını nerelerde bulabiliriz?
İstanbul’da, Fulya, Polat Tower’da bulunan mağazamız ve houseofdiv.com adresindeki online satış sitemiz ile servis veriyoruz. Ayrıca önemli markalarına ait mağazalarda da özel koleksiyonlarımızla karşılaşabilirsiniz.


Plaja özel çözümler
Şezlong örtülerinin minderlerden kısa yapılmasına bir türlü anlam veremeyen Gülşah Sürel Erdem, minderlerin tamamını örtecek, rüzgarda uçmayacak cepli şezlong örtüleri, ıslak mayo ve yağ çantaları, kadın-erkek ve çocuk plaj bornozları ile House of DIV ailesine tekstil ürünlerini de kattı. Yüzde 70 keten yüzde 30 pamuk el dokuması kumaşlarla hazırlanan bu parçalar plajlarda vazgeçilmezler arasında olmaya aday. Ürünlere showroom’dan ulaşabilirsiniz.